• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Viena iš dažniausių aftinių opų atsiradimo priežasčių yra tam tikro maisto valgymas. Pristatome 5 produktus, kurių geriau vengti, jei dažnai susiformuoja burnos opelių.

Viena iš dažniausių aftinių opų atsiradimo priežasčių yra tam tikro maisto valgymas. Pristatome 5 produktus, kurių geriau vengti, jei dažnai susiformuoja burnos opelių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galbūt būtent tam tikro maisto buvimas mitybos racione labiausiai prisideda prie skausmingų ir gyvenimo kokybę menkinančių burnos žaizdelių susiformavimo. Atsisakykite jų kuriam laikui ir stebėkite, ar jos vis dar atsiranda. Jei opelių susiformavimas kartojasi, būtinai pasitarkite su savo gydytoju odontologu.

REKLAMA

1) Gazuoti gėrimai – vieni iš dažniausių burnos žaizdelių sukėlėjų, nes juose yra ne tik angliarūgštės, bet ir įvairių maisto priedų, dažiklių, skonio stipriklių, kurie gali papildomai dirginti jau erozijų turinčią burnos gleivinę. Be to, opelių atsiradimą skatina ne tik gazuoti gėrimai, bet ir toks maistas, kuriame yra daug maisto priedų, pavyzdžiui, konservantų, žymimų E210- E219.

2) Bulvių traškučiai – įvairūs maisto priedai, aštrūs prieskoniai ir pati bulvių traškučių tekstūra gali kaipmat pažeisti burnos gleivinę ir paskatinti burnos opelių atsivėrimą. Mechaninį burnos gleivinės pažeidimą gali sukelti kieta duona, įvairūs trapukai ir sausučiai – net jei ir jų sudėtis gana „draugiška“, burnos gleivinės pažeidimai gali atsirasti dėl pernelyg kietos jų tekstūros.

REKLAMA
REKLAMA

3) Gliuteno turintis maistas – įvairūs miltiniai kepiniai ir produktai, pagaminti iš kviečių, gali paskatinti opelių atsiradimą, ypač tiems pacientams, kurie serga celiakija. Celiakija arba gliuteninė enteropatija yra autoimuninė liga, kurios metu pažeidžiama ne tik plonoji žarna, bet ir kiti organizmo organai ir audiniai. Šios lėtinės ligos metu būdingas dėl kviečių baltymo gliuteno arba į jį panašių baltymų poveikio kylantis uždegiminis procesas ir sutrikęs maistinių medžiagų įsisavinimas. Celiakija pasireiškia viduriavimu, bendru nuovargiu, išmatų pakitimais, kūno masės mažėjimu ir kaulų retėjimu, nevaisingumu, raumenų nykimu ir kepenų, širdies, smegenų bei kitų gyvybiškai svarbių organų pažeidimais. Vienas iš simptomų – burnos opelių formavimasis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4) Raudoni vaisiai, uogos ir daržovės – pastebėta, kad raudonos spalvos maisto produktai šiek tiek dažniau nei kitas maistas paskatina aftinių opų pasikartojimą. Tarkime, suvalgius raudonųjų serbentų ar braškių, opos atsiranda daug dažniau, nei suvalgius mėlynių.

5) Aštrus ir labai prieskoningas maistas – ypatingai aštrus maistas gali labai sudirginti ne tik mažų erozijų turinčią, bet ir visiškai sveiką burnos gleivinę. Aštrūs prieskoniai skatina naujų opelių atsiradimą ir lėtina jau esančių žaizdelių gijimą. Be to, aštrus maistas gali sukelti rimtų virškinimo sutrikimų tiems, kurie serga žarnyno ligomis arba turi jautresnį virškinimo traktą.

REKLAMA

Veiksminga pagalba – Anaftin produktų šeima

Pasirodo, kad net kas antras žmogus žino, ką reiškia burnoje turėti opelių, o net kas penktas žmogus taikstosi su tuo, kad jos atsiranda vėl ir vėl. Dažnai atsirandančios opelės gali trikdyti kasdienybę ir sukelti skausmą kramtant, ryjant ir geriant skysčius bei rūpinantis burnos higiena. Tokiu atveju gali būti naudinga naudoti specialias pažeistos burnos gleivinės priežiūrai skirtas medicinos priemones, pavyzdžiui, Anaftin burnos skalavimo skystį, gelį arba purškalą.

Anaftin produktų šeima – tai medicinos priemonės, tinkamos skausmingoms aftoms ir nedidelėms burnos žaizdelėms. Jos gali padėti malšinti skausmą, apsaugoti nuo infekcijų ir švelniai paskatinti žaizdelių gijimą. Šių priemonių galima rasti daugumoje vaistinių. Kadangi jų sudėtis labai švelni, Anaftin gelį, burnos purškalą ar burnos skalavimo skystį galima naudoti taip dažnai, kaip to reikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų