REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kūdikių pieninių dantų dygimas vienoms šeimoms per daug nepatogumų nesukelia, o štai kitoms tai gali būti ištisas dienas bei naktis ar net savaites trunkantis išbandymas. Šiaip ar tai, pirmojo dantuko pasirodymas yra didžiulė šventė – mažylio šypsena įgauna tą tipišką vaizdą, kai kūdikis šypsosi vienu ar dviem žaviais apatiniais dantukais.

Kūdikių pieninių dantų dygimas vienoms šeimoms per daug nepatogumų nesukelia, o štai kitoms tai gali būti ištisas dienas bei naktis ar net savaites trunkantis išbandymas. Šiaip ar tai, pirmojo dantuko pasirodymas yra didžiulė šventė – mažylio šypsena įgauna tą tipišką vaizdą, kai kūdikis šypsosi vienu ar dviem žaviais apatiniais dantukais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kada galima tikėtis pirmųjų dantukų? Kaip palengvinti jų dygimą, jei tai vaikui sukelia daug diskomforto? Pateikiame Jums tris naudingus patarimus ir tikimės, kad dantukų dygimas praeis gana lengvai ir be didesnių nesklandumų, kai naktimis nemiega visa šeima. 

REKLAMA

Pirmųjų dantukų išdygimo laikas labiausiai priklauso nuo genetikos 

Pirmieji pieniniai dantys daugumai kūdikių pasirodo apie 5-7 gyvenimo mėnesį. Vidutiniškai pirmųjų dantų galima laukti apie 6 mėnesį, o iki metukų paprastai turimi jau net 8 dantukai. Vis dėlto būna ir taip, kad vaikas net per pirmąjį gimtadienį šypsosi bedante šypsena – net ir tuomet nereikėtų per daug jaudintis, nes dantukai tikriausiai pasirodys bent jau iki 1,5 metų amžiaus. Jei dantų dygimas ypatingai vėluoja, visuomet geriau pasitarti su odontologu ir išsiaiškinti, kokios galimos tokio vėlavimo priežastys. 

REKLAMA
REKLAMA

Odontologai pastebi, kad dabartinių vaikų dantys dygsta gana chaotiškai – pirmieji išdygsta nebūtinai apatiniai centriniai kandžiai, o viršuje pirmiausiai gali dygti netgi iltiniai dantukai. Ne taip jau ir retai kalasi net keli dantukai vienu metu, tačiau dėl to juntami nepatogumai nebūtinai yra didesni – daug priklauso ir nuo to, kaip į skausmą reaguoja pats vaikas. Įvairiuose informacijos šaltiniuose galima rasti orientacinio pobūdžio dantų dygimo grafikus, tačiau prie jų prisirišti per daug nereikėtų. Jie galėtų tik padėti tikėtis tam tikrų dantų tam tikru laikotarpiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarkime, krūminių dantų dygimo intervalas siekia net pusę metų ar metus, tad nesunku suprasti, kad geriausia tiesiog kantriai laukti. Visi vaikai skirtingi, skiriasi ir jų dantų dygimo laikas, ir kiti genetikos nulemti ypatumai. Vis dėlto manoma, kad labiausiai skauda tuomet, kai kalasi pirmieji 8 dantukai, vėliau šie pojūčiai ne tokie stiprūs (o galbūt ir vaikas turi daugiau veiklos, todėl dėmesys nuo diskomforto nukrypsta savaime). 

Dantų dygimo keliamą diskomfortą galima pamėginti palengvinti kai kuriomis visai paprastomis priemonėmis 

REKLAMA

· Vaikui gali skaudėti dantenas, nes jose gali vystytis uždegiminiai procesai. Šiuos procesus veiksmingai slopina šaltis, tad rekomenduojama duoti atšaldytų silikoninių kramtukų arba šaldytuve palaikyto maisto (jei vaikas jau valgo įvairiau). Diskomfortą gali padėti numalšinti šaltas jogurtas, atšaldyti vaisių gabaliukai, specialūs kramtukai su šaltį palaikančio skysčio rezervuarais. Netrukus bus nesunku pastebėti, koks daiktas geriausiai „pakaso“ niežtinčias dantenas ir tai gali būti nebūtinai specialūs žaislai, tai gali būti paprasčiausias medinis šaukštas.

REKLAMA

· Anaftin kūdikių dantenų gelis – tai biolipni burnos priemonė. Gelis greitai suformuoja nematomą plėvelę, kuri apsaugo dantenas nuo diskomforto ir skausmo. Natūralios sudedamosios medžiagos padeda sumažinti sudirgusių vietų skausmą ir paraudimą. Jį naudoti labai paprasta, nes pakuotė labai patogi ir sukurta taip, kad biolipnų gelį būtų įmanoma užtepti tiesiai ant pažeistų vietų, tas vietas švelniai pamasažuojant silikoniniu aplikatoriumi su šereliais.

Ši medicinos priemonė savo sudėtyje neturi nei alkoholio, nei cukraus, nei anestetikų, be to, ji papildomai nedirgina jautrių dantenų (taip gali nutikti, kai sudėtyje yra alkoholio ir lidokaino ar kitų panašių sudėtinių dalių, kurioms vaikas gali būti jautrus). Daugumai vaikų patinka malonus bananų skonis ir švelnus masažas minkštais silikoniniais šereliais. Rekomenduojama naudoti po valgio ir tiek kartų, kiek tik reikia. 

· Kalantis dantukams vaikelis gali jausti žandikaulio tempimą, nes kiekvienam dantukui reikia užimti naują vietą. Ypatingai sunkiais atvejais, kai vaikelis negali miegoti ir valgyti dėl didelio dantukų skausmo, gydytojas gali rekomenduoti pavartoti paracetamolio arba ibuprofeno, skirtų trumpalaikiam nemalonių simptomų malšinimui. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų