REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
27-erių mergina atsisako skusti savo barzdą: priežastis nustebina ne vieną  (nuotr. facebook.com)

Smakrą skustis atsisakanti mergina ramiai gyvena su barzda, nepaisydama žmonių patyčių.  Klyde Warren (27) iš Nebraskos valstijos JAV sako, kad neleis ją „bjauria“ vadinantiems ir žiaurių komentarų nešykštintiems nepažįstamiems žmonėms gatvėje gadinti jai gyvenimo – moteris ramiai augina barzdą ir sako, kad tai – labiausiai jai patinkanti jos kūno dalis.  

6

Smakrą skustis atsisakanti mergina ramiai gyvena su barzda, nepaisydama žmonių patyčių.  Klyde Warren (27) iš Nebraskos valstijos JAV sako, kad neleis ją „bjauria“ vadinantiems ir žiaurių komentarų nešykštintiems nepažįstamiems žmonėms gatvėje gadinti jai gyvenimo – moteris ramiai augina barzdą ir sako, kad tai – labiausiai jai patinkanti jos kūno dalis.  

REKLAMA

Laisvai samdoma rašytoja dirbanti moteris dėl savo barzdos pažinčių programėlėse daug pasisekimo nesulaukia, bet nepraranda vilties susirasti partnerį, kuriam jos veido plaukuotumas patiks taip pat, kaip patinka jai pačiai. 

Neaišku, kodėl Klyde ant smakro auga plaukai, ir nors tai trukdo jai ieškoti meilės, moteris sakosi išmokusi mylėti savo natūralų kūną, todėl neigiamos reakcijos iš aplinkinių jos nežeidžia. 

REKLAMA
REKLAMA

Klyde sako: „Gatvėje į mane dažnai spokso, o Tinderyje žmonės neretai įdeda daug pastangų, kad tik galėtų parašyti man žinutę ir pasakyti, kokia aš pasišlykštėtina ir bjauri. Žinoma, tai nemalonu, bet aš savimi pasitikiu. Niekam nepatinka gauti tokių komentarų. Kai kurie iš tų, su kuriais esu susitikinėjusi, net per daug pamėgo mano barzdą – jiems tai buvo esminis mano bruožas, bet paskutinis mano vaikinas mane labai palaikė ir sveikai mylėjo mano barzdą.“ 

REKLAMA

Storus plaukus ant smakro Klyde pradėjo pastebėti būdama penkiolikos – ji iškart nusprendė, kad skustuvo nesigriebs ir leis plaukams augti natūraliai.  Moteris sako, kad barzdą prižiūrėti jai visai nesunku – kartais ji plaukus tik patrumpina ir vieną kartą per dieną išplauna, rašo dailymail.com

Klyde sako: „Viskas prasidėjo mokykloje – mano ūsai buvo storesni, nei įprasta moterims. Iškart nusprendžiau, kad nieko nekeisiu. Mano mamai tai nelabai patiko. Ji visai nebuvo patenkinta ir liepdavo man susitvarkyti, bet man tai nerūpėjo. Aš griežtai atsisakiau skustis. Aš geriau dirbu su savo pasitikėjimu savimi – juk visiškai normalu būti kiek kitokiai. Daugelis žmonių nerimauja dėl mažiausio nukrypimo nuo normos, bet man atrodo labai svarbu išmokti patogiai jaustis savo kūne, dažnai tai – nelengva. Gamta taip jau sutvarkė, ir aš ja pasitikėsiu.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Storų ir tamsių plaukų augimas moterims ant veido, kaklo, krūtinės, pilvo, apatinės nugaros dalies, sėdmenų ir šlaunų vadinamas hirsutizmu. Hirsutizmą dažnai sukelia hormonų pusiausvyros pokyčiai, kai padaugėja androgenais vadinamų hormonų arba kai organizmas jautriau į juos reaguoja, nors dažnai pasitaiko ir viena, ir kita tuo pačiu metu. 

Pati dažniausia hirsutizmo priežastis yra policistinis kiaušidžių sindromas, kuris hirsutizmą sukėlė ir Almai Torres (27), gyvenančiai Bronkse, Niujorke. Ji policistiniu kiaušidžių sindromu susirgo būdama penkiolikos – tuomet ir pradėjo augti plaukai ant veido. Tačiau per aštuonerius metus išvargusi nuo skutimosi, depiliacijos vašku ir plaukų balinimo, moteris pagaliau nusprendė tiesiog leisti plaukams augti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų rugpjūtį Alma duodama interviu pasakojo, kaip prieš ketverius metus metė lauk visus skustuvus ir pradėjo augintis natūralią barzdą – dabar ji dalinasi savo istorija, norėdama padrąsinti ir kitas tokią pat problemą turinčias moteris.  

Paauglystėje Alma pastebėjo, kad jai auga tamsūs veido plaukai ir būdama šešiolikos pirmą kartą nusiskuto, kai klasėje kažkas neigiamai pakomentavo jos išvaizdą. Tačiau praėjusiais metais ji šventė jau ketvirtąją savo „barzdadienio“ sukaktį – taip ji vadiną tą dieną, kai nusprendė, kad leis barzdai augti natūraliai. Moteris pasakoja dabar jau išmokusi priimti savo natūralų kūną, todėl neigiami komentarai iš aplinkinių jos nebeveikia.

REKLAMA

Tuo tarpu universiteto studentė Caiopa Jade Marja (23) iš Virdžinijos valstijos JAV paauglystėje dėl storių ir tamsių plaukų ant veido ir kitų kūno dalių patyrė skaudžias patyčias. Mokykloje ji labai nepasitikėjo savimi, nes bendraklasiai iš jos nuolat tyčiodavosi, sakydami, kad ji yra „per plaukuota“. Mergina su savimi nešiodavosi skustuvą ir nuolat skusdavosi plaukus nuo rankų ir veido. Tik 2016 metais, sulaukusi devyniolikos, ji išsiaiškino, kad serga policistiniu kiaušidžių sindromu, dėl kurio sutrinka kiaušidžių veikla.

„Sergu policistiniu kiaušidžių sindromu, todėl mano moteriškame kūne yra daugiau testosterono. Patyriau patyčias dėl to, kad esu „per plaukuota“ ir man ant veido auga plaukai“, – sako Caiopa.

REKLAMA

Trys pagrindiniai policistinio kiaušidžių sindromo simptomai yra nereguliarios mėnesinės, androgenų perteklius, didelis kiekis „vyriškų“ hormonų organizme bei policistinės kiaušidės, kurios būna padidėjusios. Caiopa prisimena, kaip rankoms naudodavo įvairias depiliacijos priemones, o į mokyklą nešiodavosi skustuvą plaukams nuo veido šalinti. „Kai dabar pagalvoju, buvo labai baisu“, – sako ji.   

2019 metų birželį ji pradėjo sekti įvairias paskyras socialiniuose tinkluose, kurias kūrė kitos daug plaukų turinčios ar „barzdotos“ moterys – jai tai buvo didelis atradimas, nes jos aplinkoje daugiau tokių moterų kaip ji nebuvo.  Po aštuonerių metų nuolatinio skutimosi, mergina nusprendė skustuvus mesti šalin – nuo 2019 metų gruodžio ji daugiau nesiskuta ir nė kiek dėl to nesigraužia. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų