REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnai mokyklose jaunimo visiškai neskatina ir nešviečia, jog jie turi puikias sąlygas pradėti kurti savo startuolius bei tobulėti. Antanas Bakšys, jaunosios kartos Lietuvos entrepreneris, iš savo patirties sako, kad mokyklinis amžius – puikus laikas verslui kurti.

Dažnai mokyklose jaunimo visiškai neskatina ir nešviečia, jog jie turi puikias sąlygas pradėti kurti savo startuolius bei tobulėti. Antanas Bakšys, jaunosios kartos Lietuvos entrepreneris, iš savo patirties sako, kad mokyklinis amžius – puikus laikas verslui kurti.

REKLAMA

A. Bakštys pirmąjį rimtą startuolį įkūrė, kai jam buvo 15 metų. Šiandien jam 17-a ir jis yra „SearchNode“, inovatyvaus technologinio startuolio, bendraįkūrėjas. Kuo vėliau, tuo sunkiau

Nuo vaikystės Antanas domėjosi, kaip veikia verslas ir kas lemia jo sėkmę. Sparčiai tobulėdamas ir domėdamasis verslumu bei technologijomis jis suprato, kad jo aplinka – draugai, mokykla, artimieji – nepalaikys ir neskatins jo kurti inovatyvių idėjų, tad nusprendė būti savotišku maištininku.

„Bandyti kurti verslą, kai dar mokaisi mokykloje yra puikus laikas, nes dar nesi savarankiškas, gyveni pas tėvus, kurie tau suteikia stogą virš galvos, maistą, todėl ne taip baisu, kad verslo idėja nepasiteisins“, - kalbėjo jaunasis verslininkas konferencijoje „Login“.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sako pažįstantis jaunų ir talentingų programuotojų bei kitų sričių specialistų, kurie nekuria savo verslo vien todėl, kad turi dirbti, išlaikyti save, todėl negali sau leisti pusmetį atsidėti vien tik savo idėjai. Tuo labiau, kad sėkmė dažniausiai aplanko ne iškart.

REKLAMA

Minusus paversti pliusais

Iš pradžių, dėl skeptiško aplinkinių požiūrio, vaikinas gėdijosi prisipažinti, kiek jam metų. „Ypač bendraujant su investuotojais, kurie žiūri gana griežtai, būdavo nejauku. Tačiau laikui bėgant supratau, kad tai gali būti privalumas. Patys investuotojai tai įvardina kaip didžiulį potencialą, nes net ir patyrę nesėkmių, pradėję nuo jaunų dienų verslininkai galų gale pasiekia savo užsibrėžtų tikslų“, - sakė A. Bakštys.

Klaidos, anot jo, taip pat yra didelė vertybė, nes būtent jos išmoko daugiausiai. „Dauguma žmonių galvoja: arba pasiseks, arba nepasiseks. Ne, reikia tikėtis, kad tau nepasiseks – pora ar daugiau kartų. Statistiškai tik 1 iš 10 idėjų būna sėkminga, todėl pradėti savo klaidas reikia nuo ankstyvų dienų. O galbūt ir iš karto pasiseks?“, - dėstė jaunas verslininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Būdamas 15 metų A. Bakštys įkūrė pirmąjį savo startuolį, kurį vystydamas kartu su kolegomis padarė daug klaidų ir išmoko labai vertingų pamokų. Būdamas 16 metų Antanas tapo inovatyvaus technologinio startuolio „SearchNode“ bendraįkūrėju ir vadovu.

Verslas nereiškia turtų

„Visi galvoja, kad, jei jau įkūrei verslą, tai esi labai turtingas. Enterprenerystės kely dažniausiai taip nėra. Pirmiausia turi kažką sukurti – vertę vartotojui, atrasti klientą, kuris bus dėkingas. Iš pradžių – kuri ir bandai, o piniginės grąžos negauni jokios. Nebent vėliau, jei pasiseka“, - sakė pranešėjas.

Dar vienas gajus stereotipas, kurį pastebi jaunas verslininkas – kad verslas yra kažkas „nešvaraus“ ir nesąžiningo. „Kartais reikia žmonėms paaiškinti, kad šiais laikais verslas nebėra toks, koks buvo iškart po nepriklausomybės atgavimo, kai buvo bandomas kažką nešvaraus daryti. Jauniems, pradedantiems verslininkams visada sakau, kad viską reikia daryti skaidriai, o ne ieškoti, ką apgauti. Reikia kurti vertę, kurią parduosi – apgauti nieko nereikia“, - įsitikinęs A. Bakštys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas klaidingas įsivaizdavimas – kad verslas būtinai yra įmonė, todėl atsiranda tokių, kurie stebisi, kaip nepilnametis gali turėti savo verslą.

Mokykla verslininkų neaugina

„Pradedant verslą, mokykla kartais padaro jaunimui žalos. Visų pirma, dauguma jaunų žmonių supranta, kad žinios, gaunamos mokykloje neteikia daug naudos gyvenime. Kaip gerai pasakė Tony Robertsas, žmonės nėra tinginiai, jie tiesiog turi tikslus, kurie jų neįkvepia“, - apie pasenusią ir konservatyvią mokymosi sistemą kalbėjo verslininkas. Pasak jo, mokykla žlugdo unikalius kiekvieno vaiko gebėjimus, visiems taikydama vienodus reikalavimus.

Verslui, anot A. Bakščio, praktika svarbi, tačiau be teorinių žinių bagažo sėkmė mažai tikėtina. Todėl, jis rekomenduoja kuo daugiau į dominančią sritį gilintis savarankiškai – knygų ar interneto pagalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų