REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Specialiosios tarnybos – kokios ir kada jos bebūtų: Senovės Kinijoje, Rusijos imperijoje, mažoje Rumunijoje ar JAV – visada naujausių technologinių išradimų priešakyje. Įspūdinga istorinė specialių prietaisų šnipams ir specialiesiems agentams kolekcija – stabilių, amžius trunkančių investicijų į šnipų infrastruktūrą rezultatas. Tai, kad mums atrodė, kaip efektingas kinematografinis sumanymas filmuose apie Jamesą Bondą, iš tiesų yra įdomi, nors ir žiauri realybė, rašoma slon.ru.

Specialiosios tarnybos – kokios ir kada jos bebūtų: Senovės Kinijoje, Rusijos imperijoje, mažoje Rumunijoje ar JAV – visada naujausių technologinių išradimų priešakyje. Įspūdinga istorinė specialių prietaisų šnipams ir specialiesiems agentams kolekcija – stabilių, amžius trunkančių investicijų į šnipų infrastruktūrą rezultatas. Tai, kad mums atrodė, kaip efektingas kinematografinis sumanymas filmuose apie Jamesą Bondą, iš tiesų yra įdomi, nors ir žiauri realybė, rašoma slon.ru.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skitala, Sparta

Skitala – vienas iš paprasčiausių šifravimo aparatų. Apvali ar šešiabriaunė lazda būdavo apvyniojama oda ar pergamentu ir pagal pagaliuko ilgį būdavo rašomas pranešimas, pereinant iš eilutės į eilutę, kol nesibaigdavo vieta. Medžiagą nuimdavo, ir gaudavosi užšifruotas pranešimas, kurį būdavo galima perskaityti tik užvyniojus ją ant tokio paties diametro lazdos.

REKLAMA

Aitvarai, Senovės Kinija

Remiantis tam tikrais šaltiniais, kinai naudojo didžiulis aitvarus ne tik priešo gąsdinimui, tačiau ir teritorinei žvalgybai: kartu su aitvaru būdavo pakeliamas vaikas arba labai nedaug sveriantis karys, kuris turėdavo iš didelio aukščio nustatyti priešininko kariuomenės išsidėstymą.

Nindzių sienų sandalai, Japonija

Nindzės, žymiausi senovės šnipai ir žudikai, turėdavo visą eilę specialių prietaisų, kurių pagalba jie patekdavo į savo aukų gyvenvietes. Vienas iš jų – speciali avalynė, su kuria nindzės galėdavo pakilti akmeninėmis sienomis (matosi nuotraukos apačioje). Plonas medinis padas poroje su ištreniruotais stipriais pirštais leisdavo atsiremti į angas tarp sienos akmenų.

REKLAMA
REKLAMA

Žiedas su skyreliu nuodams, Europa, XVIII amžius

Nunuodijimas Europoje buvo itin populiarus tylaus nužudymo būdas iki pat XIX amžiaus. Šnipai arba „po priedanga“ dirbantys žudikai naudodavo specialius žiedus su slaptu skyreliu nuodams – jais būdavo galima tiek nunuodyti auką, tiek ir nusižudyti pačiam suėmimo atveju.

Kišeninis laikrodis-pistoletas, Didžioji Britanija, XIX amžius

Į šį iš pirmo žvilgsnio įprastą kišeninį laikrodį įtaisytas 3 milimetrų kalibro pistoletas. Ne pats galingiausias ginklas – juk ir kulka mažytė, ir pats pistoleto ilgis nedidukas. Tačiau to visiškai pakako, kad būtų galima sužeisti priešą ir pasprukti. XX amžiuje šaunamųjų ginklų miniatiurizacija bus dar labiau pažengusi. Su naujos kartos tokio pobūdžio ginklais bus galima ir nužudyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Batai-kanopos, JAV, XX amžiaus pradžia

Sumanūs amerikiečiai „sausojo įstatymo“ laikais naudodavo batus-kanopas, kad galėtų paslėpti savo pėdsakus miške. Kanopas užsidėdavo tiesiog ant batų. Tokiu būdų vietoje žmogaus pėdsakų likdavo „gyvūnų pėdsakai“.

Batai su davikliu, Rumunija

Amerikiečių diplomatai Rumunijoje vietinės avalynės nepirkdavo – reikalingus daiktus jie užsisakinėdavo paštu. Rumunų specialiosios tarnybos atidarydavo amerikiečių siuntinius ir netgi įžūliai įtaisydavo į užsakytus batus daviklius.

REKLAMA

Skėtis-žudikas, Bulgarija

Dūris su tokiu skėčiu – rimtas reikalas. Į jį įmontuotas pneumatinis mechanizmas, iššaunantis pavojingo nuodo – ricinos – kapsulę. Su tokiu skėčiu Bulgarijos specialiosios tarnybos Londone nužudė disidentą Georgijų Markovą.

Herbas su pasiklausymo įranga, SSRS

Sovietų moksleiviai JAV ambasadai padovanojo savo rankomis pagamintą didžiulę medinę JAV herbo kopiją. Tačiau „dovanėlė“ nebuvo tokia jau geranoriška. Į herbą buvo įtaisyta blakė, kurią sukūrė genialus sovietų inžinierius Levas Termenas. Tai buvo „pasyvus“ pasiklausymo įrenginys, dirbantis rezonanso principu. Įprastais būdais jį rasti buvo neįmanoma. Šio prietaiso pagalba SSRS specialiosios tarnybos net šešerius metus klausėsi pokalbių JAV ambasadoje.

REKLAMA

Mikrofonas alyvuogėje, JAV

Mikrofonas alyvuogėje Martini kokteilyje – vienas iš žymiausių privataus amerikiečių detektyvo Haroldo Lipseto išradimų. Jis vienas iš pirmųjų pradėjo naudoti pasiklausymo ir garso įrašymo įrangą privačioje sferoje. Jis sukūrė daugybę įmantrių blakių.

Portatyvinis signalo blokuotojas, JAV

Dabar įrašyti telefoninį pokalbį leidžia paprasčiausias išmanusis telefonas, tačiau kartais gerokai svarbiau skambutį yra nutraukti. Įprastais signalo blokuotojai būna pervežami specialiais mikroautobusais, tačiau „CJAM1000“ telpa į kompaktišką lagaminą. Aparatas blokuoja mobilų, Wi-Fi, Bluetooth ryšį kilometro spinduliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kamera sagoje, privatūs detektyvai

Anksčiau kameros buvo įmontuojamos į laikrodžius. Po filmavimo laukdavo sudėtingas mikrofilmų konvertavimo procesas. Dabar „Full-HD“ vaizdo kamerą galima nesunkiai įmontuoti net į sagą, ir jos niekas nepastebės. Be to, kamera automatiškai daro ir reikalingas nuotraukas, o jos įrašus peržiūrėti labai paprasta.

Šnipinėjantis akmuo, Didžioji Britanija

Šnipinėjantis akmuo – atrodytų nereali istorija. Iš pirmo žvilgsnio įprastas akmuo gulėjo viename iš Maskvos skverų. Tačiau jame buvo įmontuota specialia aparatūra. Britų agentai – ambasados darbuotojai – į akmenį perduodavo informaciją iš savo mobiliųjų telefonų. „Akmuo“ savo ruožtu informaciją persiųsdavo į MI-6. Kodėl britai šiam tikslui sugalvojo būtent tokį būdą, išlieka paslaptimi.

REKLAMA

Atvirkštinė durų skylutė

Kad sužinotum, kas vyksta bute, yra labai paprastas būdas. „Atvirkštinė durų skylutė“, arba kaip ją vadina amerikiečių specialiosios tarnybos – „taktinis atvirkštinio stebėjimo prietaisas“, naudoja sudėtinga optinę sistemą, kuri leidžia pažiūrėti į butą iš lauko pusės.

Automatinis visraktis

Reikia patekti į uždarą patalpą, tačiau neturite laiko krapštytis visrakčių komplekte. Tokiu atveju jums reikia automatinio visrakčio. Jis veikia tik su cilindrinėmis spynomis, tačiau atidaro jas greitai ir efektyviai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų