REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei neuždirbate tiek, kiek norėtumėte, tikriausiai laikotės įsitvėrę neigiamų įsitikinimų apie save ir su kokia pinigų suma pajėgsite susidoroti. Šiame straipsnyje apžvelgsime dešimt dažniausių (ir labiausiai ribojančių) pavyzdžių, kaip žmonės užkerta sau kelius į finansinę sėkmę. Yra dešimt dažniausių pragaištingų įsitikinimų apie pinigus. Kiek iš jų tinka jums?

REKLAMA
REKLAMA

Pinigai yra bedvasiai. Tikite, kad esate dvasingesnis ir sulauksite geresnio pomirtinio gyvenimo, jei šiame daug aukositės. Arba po mirties daug kentėsite, jei šiame gyvenime sieksite dalykų, kuriems įgyvendinti reikia pinigų.

REKLAMA

• Apie tai pagalvosiu rytoj. Atidėdami sprendimus, pasitraukiate iš natūralios tėkmės, kuri, be kita ko, leidžia pertekliui ateiti į jūsų gyvenimą. Beveik visada tai paremta baime, kad vis tiek nepasiseks ir jūs nusivilsite, tad neišvengiamą jausmą siekiate atitolinti. Pradėję gyventi šia akimirka, atrišate virves, kurios laikė jus praeityje. Suvokiate, kad esate visai kitas žmogus. Daug išmokote ir užaugote nuo tos akimirkos, kai reikalai pasisuko nenumatyta kryptimi (ir tai nutiko tik todėl, kad nebuvote išmokęs, ko reikia, kad pasisektų, ir ką tikriausiai dabar jau suvokiate).

REKLAMA
REKLAMA

• Man greičiausiai vis tiek nepasiseks. Tikriausiai visi girdėjome Wayne'o Gretzky išmintį: „Niekada nepataikysite, jei nešausite.“ Kai žmonės sėdi rankas sudėję, nes bijo, jiems nepasiseka - nepasisekė vien todėl, kad nebandė. Jums jau sekasi, nes judate pirmyn. Galbūt nepasieksite tikslų iš karto, bet būsite išmokę vertingų pamokų. O tai reiškia, kad labiau tikėtina, jog kitą kartą pasiseks.

• Bet mes negalime sau to leisti. Tokį mąstymą įskiepija nepriteklius ir stygius, ne perteklius. Jis taip pat verčia žmones sutelkti dėmesį į tai, ko jie neturi (ir tai daro juos neturinčius). Jie jaučiasi taip, tarsi to, ką turi, nepakaktų. Tačiau jei vertinate tai, ką turite, vadovaujatės pertekliaus mąstysena ir pritraukiate norimus dalykus arčiau savęs. Taip pat suvokiate, kad nėra ribų tam, kuo galėtumėte tapti, ką galėtumėte pasiekti ar turėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

• Turčiai yra godūs ir negarbingi. Pirmasis, paskleidęs šią netiesą, greičiausiai buvo vargšas. Tiesa ta, kad dauguma pasiturinčių žmonių nutuokia, kokie dvasiniai principai leido jiems prakusti. Svarbiausia plaukti pasroviui, t. y. ne tik imti, bet ir duoti. Turtuoliai yra vieni dosniausių ir šią savybę įgijo gerokai anksčiau, nei pradėjo krautis turtus. Sutapimas? Nė velnio.

• Jei man pradės sektis, draugai ims pavydėti ir nustos manimi žavėtis. Atminkite, kad gyvename turtingoje visatoje. Visko visiems pakanka. Žmonės, pavydintys kitiems turtų, kilę iš skurdžios aplinkos ir, tiesą sakant, žalingai veikia jūsų perteklinę mąstyseną. Klestėjimo patyrimui itin svarbu įsileisti į smegenis tik teigiamas, palaikančias ir įkvepiančias žinias, ir tai ypač pasakytina apie jūsų paties mintis.

REKLAMA

• Nesu geresnis, nei mano tėvai, tad negaliu uždirbti daugiau nei jie. Jūsų tėvų pasaulis gerokai skiriasi nuo jūsiškio. Tokie įrankiai kaip internetas sudarė galimybes visiems užsidirbti iš mėgstamos veiklos. Be to, jūsų tėvai tikriausiai stengėsi sukurti jums geresnį gyvenimą nei jų pačių. Jie myli jus ir norėtų visa ko geriausia.

• Galiu pamiršti svarbiausia, ir man gali nepatikti, kuo tapsiu. Godūs žmonės kilę iš vargingos aplinkos ir pripratę prie stygiaus, tad užsidirbę daug pinigų jais nesidžiaugia ir dažniausiai juos praranda. Tačiau jūsų mąstysena perteklinė ir tai apima kur kas daugiau nei materialinė gerovė. Tiesą sakant, tam reikia pusiausvyros tarp puikios sveikatos, prasmingų santykių, pakankamai laiko atsipalaidavimui ir žaidimams ir tikro mėgavimosi savo finansine nepriklausomybe. Perteklinė mąstysena leis jums pajusti džiaugsmo perteklių.

• Pinigai yra blogio šaknys. Tiesą sakant, yra vienintelis atvejis, kai pinigus galime vertinti kaip „blogį“, - kai jie mus valdo. O tai nutinka tada, kai jaučiame jų poreikį, nes gyvenome nepritekliuje ir skurde. Atėjus iš pertekliaus pasaulio, pinigai tampa priemone įsigyti puikesniems dalykams gyvenime ir suteikia galimybę pasiekti visus gyvenimo tikslus. Todėl mes čia, ar ne?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų