• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiojoje Britanijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad mūsų dienomis gimstantys vaikai per savo gyvenimą, darant prielaidą, kad jis truks 80 metų, ketvirtadalį viso laiko praleis žiūrėdami į kokio nors prietaiso ekraną. Ir čia dar neįskaičiuotas darbas, kurį dauguma po 20 ar daugiau metų irgi dirbs prie kompiuterių ekranų.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimu taip pat buvo išsiaiškinta, kad 73 proc. britų jaučiasi prastai, jei bent vieną dieną praleidžia nesinaudodami jokiu prietaisu. Ketvirtadalis apklaustųjų pripažino, kad išjungę savo telefonus ir kompiuterius jaučia neramumą, o penktadaliui asmenų pradeda „kažko“ trūkti.

REKLAMA

Daugiau nei 22 milijonai britų (beveik pusė visų Britanijos gyventojų) naudojasi elektroninėmis komunikavimo priemonės, kad galėtų pabendrauti su asmenimis, kurie yra tame pačiame pastate.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad 25 proc. britų ryte vos pramerkę akis pirmiausia į rankas čiumpa telefoną arba kompiuterį. O vienas iš dešimties apklaustųjų telefoną nusineša ir į tualetą.

REKLAMA
REKLAMA

Kas dešimtas apklaustasis taip pat prisipažino telefonu besinaudojantis ir valgio metu. Šis skaičius padvigubėja 18–24 metų kategorijoje.

Psichologas Aricas Sigmanas tokius žmones pakrikštijo „ekranoholikais“ (angl. screen-aholics): „Tiek laiko praleidžiamo spoksant į ekraną, neišvengiamai turi įtakos ir realiems santykiams tarp žmonių. Šiandien gimę vaikai po septynerių metų jau bus praleidę lygiai metus žiūrėdami į įvairiausius ekranus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų