• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Yra įprasta duoti migdomųjų vaistų sužeistiems kariams ar žemės drebėjimų aukoms. Pripažinta, kad tai gali kenkti sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai stebėjo, kaip po traumų atsigauna pelės. Jie teigia, kad raminamieji vaistai lėtina natūralius atstigavimo mechanizmus.

REKLAMA

Atsakingi JAV pareigūnai, praneša „New Scientist“, teigia, kad į šių tyrimų rezultatus bus atsižvelgiama

atnaujinant potrauminio gydimo rekomendacijas. Teigiama, kad gali būti nutarta rekomenduoti visiškai atsisakyti raminamųjų.

Potrauminiai sutrikimai gali pasireikšti įvairiais sindromais. Dažniausiai iškyla nelaimės prisiminimai. Mokslininkai įsitikinę, kad šios traumos tiesiogiai susijusios su smegenų veiklą iškart po traumos.

REKLAMA
REKLAMA

Po eksperimentų su žiurkėmis (joms psichinės traumos buvo sukeltas kačių pagalba) Izraelio mokslininkai pastebėjo, kad po mėnesio raminamaisiais gydytos žiurkės jautė didesnę baimę nei šiais vaistais negydytos.

Pasak mokslininkų, norint išvengti nemalonių prisiminimų sugrįžimo, smegenis reikia išmokyti, kad tam tikros traumos prisiminimus stimuliuojantys dalykai – garsai ar kvapai – nėra visuomet pavojingi. Manoma, kad raminamieji šį procesą slopina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų