Garsus teoretikas ateitį liūdnomis spalvomis pristatė Oksfordo universiteto paskaitoje. 74-erių metų vyras tiki, kad Žemė susinaikins greičiau, nei mano daugelis, praneša „Daily Mail“.
Didžiausios susinaikinimo grėsmės, pasak profesoriaus, yra galimos stichinės nelaimės, staigus atominis karas, mirtinai užkrečiami virusai ir sparčiai tobulėjantis dirbtinis intelektas.
Anot profesoriaus, dirbtinis intelektas bėgant laikui gali tapti nekontroliuojamas ir net sunaikinti žmones.
„Dirbtinis intelektas gali vystytis sparčiau nei žmonija. Būtų palanku, jei dirbtinis intelektas galėtų egzistuoti kartu su žmonėmis, tačiau kai mašinos pasieks kritinę ribą ir sugebės pačios vystytis, negalime prognozuoti, kad jų tikslai sutaps su mūsiškiais“, - perspėja S. Hawkingas.
Fizikas pabrėžė, kad norint išsaugoti žmoniją, būtina labiau domėtis Visata ir atrasti kitą planetą, kurioje galėtų apsigyventi ateities karta.
„Netikiu, kad išgyvensime kitą tūkstantį metų, neturėdami kur gelbėtis iš savo lengvai pažeidžiamos planetos“, – paskaitoje dėstė fizikas.
Profesoriaus kalbą palydėjo griausmingos ovacijos, kuomet savo prezentacijoje jis palietė kelionių kosmose temą.
„Naujausi mokslo laimėjimai buvo pasiekti kosmoso srityje, tačiau ir toliau turime tęsti tyrimus šioje sferoje, norėdami užtikrinti žmonijos ateitį“, - sako S. Hawkingas.
Tiesa, net ir po tokių gana optimistiškų faktų, profesorius nėra linkęs tikėti, kad žmonių rasė džiaugsis nerūpestingu gyvenimu.