Pačiame vasaros sezono įkarštyje Prancūzijos gelbėjimo tarnybos sulaukė rekordinio nuo medūzų nukentėjusių ir pagalbos prašančių poilsiautojų skambučių skaičiaus. Vos per vieną dieną maždaug 16 kilometrų pajūrio atkarpoje nuo Nicos iki Kanų medikų pagalbos prireikė daugiau nei 500 žmonių, praneša „The Independent“.
Nukentėjusieji skundėsi skausmingais medūzų įkandimais, nemažai žmonių gelbėtojams sakė, kad jūroje buvo tiesiog apsupti daugybės medūzų.
Bandant nuo jų apsaugoti poilsiautojus kai kuriuose Nicos ir Kanų paplūdimiuose buvo pastatytos tinklų ir plūdurų užtvaros, tačiau šimtams medūzų pavyko pro jas prasprūsti.
Kadangi medūzas plukdo bangos ir jūros srovės, pasikeitus vėjo krypčiai jos iš pakrančių pradingsta taip pat greitai, kaip ir pasirodo. Pasak Prancūzijos Okeanografijos instituto medūzų specialistės Jacqueline Goy, šiuo metu kilęs mistralis medūzas gena tolyn nuo Prancūzijos krantų, tačiau niekas negali garantuoti, kad jos vėliau nesugrįš pasikeitus vėjui.
Medūzų populiacijos gausėjimą Viduržemio jūroje biologai sieja su viršijamomis žvejybos kvotomis: jūroje lieka vis mažiau medūzomis mintančių žuvų, o jų jaunikliai priversti konkuruoti su jomis dėl planktono. Tačiau kai kurie mokslininkai medūzų gausėjimo priežastimi laiko klimato atšilimą. Pasak Italijos Laukinės gamtos fondo eksperto Fabrizio Bulgarini, manoma, kad medūzų reprodukcinės savybės susijusios su vandens temperatūra. Šylant klimatui šiltėja ir jūra, tad medūzos veisiasi greičiau.