REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos specialistams niekaip nepavyksta perimti į Marsą skristi turėjusio kosminio laivo „Phobos-Grunt“ valdymo, ir tikimybė, kad jį pavyks išgelbėti, sparčiai mažėja.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu šio kosminio aparato orbitą stebintis JAV Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos štabas (NORAD) apskaičiavo tikėtiną jo kritimo į Žemę datą: pirminiais duomenimis tai nutiks lapkričio 26-ąją.

REKLAMA

JAV ekspertai jau perspėjo, kad nevaldomas didelės masės „Phobos-Grunt“ su 7 tonomis itin nuodingo raketinio kuro kritimas gali tapti didžiausia katastrofa kosminių skrydžių istorijoje.

Pranešama, kad šiuo metu „Phobos-Grunt“ skrieja atramine orbita aplink Žemę, kurios posvyrio kampas yra 51,4 laipsnių. Maksimalus orbitos aukštis virš Žemės – 345 km, minimalus – 213 km. Orbitos periodas – maždaug 90 minučių. Su kiekvienu nauju apsisukimu aplink Žemę aparato greitis mažėja, o dėl to žemėja ir jo orbita.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos kosminės korporacijos „Roskomos“ atstovai patvirtino, kad iki šiol nepavyko užmegzti dvikrypčio radijo ryšio su „Phobos-Grunt“. Tai būtina siekiant įkelti į kosminio laivo kompiuterį naują skrydžio programą. Pranešama, kad vakar rusams talkinantiems Europos kosmoso agentūros (ESA) specialistams nepavyko gauti telemetrinių duomenų iš „Phobos-Grunt“ naudojant ESA kosminio stebėjimo stotis Australijoje ir Prancūzijos Gvianoje.

Buvo pranešta, kad Rusijos inžinieriai bando perduoti „Phobos-Grunt“ vadinamąsias tiesioginio vykdymo komandas, kurios būtų vykdomos be visų aparato sistemų ir pagrindinio kompiuterio „tarpininkavimo“. Pagrindinis tokios priemonės tikslas – priversti veikti skrydžio trajektorijos keitimo sistemas. Jei ir šios pastangos liks bevaisės, pasak specialistų, nebeliks jokios „Phobos-Grunt“ išgelbėjimo vilties. Jis nuslinks iš orbitos ir įeis į Žemės atmosferą.

Stebėti „Phobos-Grunt“ orbitą realiuoju laiku galima internete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų