Kompanija „Rambus“ pranešė, kad jos padalinys „Rambus Cryptography Research“ licencijuos su saugumu susijusias technologijas tinklo įrangos gamintojui „Cisco Systems“.
Iš „Rambus“ licencijuojamos technologijos leis „Cisco“ sumažinti duomenų praradimo pavojus, o kartu leis atlikti prevenciją neautorizuotos prieigos srityje. Apie konkrečias sandorio detales abi kompanijos nutyli.
„Rambus“ turimos kriptografinės apsaugos technologijos buvo įsigytos dar 2011 m. iš nedidelės firmos „Cryptography Research“. Pastarosios sprendimų svarbą galima įvertinti iš esamų klientų, tarp kurių minimos kompanijos „Microsoft“, „Samsung“, „STMicroelectronics“, „Toshiba“, „Atmel“, „Infineon“, „Renesas“, VISA, „Raytheon“ ir eilė kitų.
„Cryptography Research“ sprendimai įdomūs tuo, jog jos sukurta apsaugos sistema įvertina platformos energijos suvartojimo lygį kriptografinių operacijų atlikimo metu. Tai leidžia apsisaugoti nuo DPA (differential power analysis) tipo atakų, kai slaptažodžiai, kriptografiniai raktai ir kita ieškomi, pasitelkus procesorių, kontrolių ir kitos įrangos energijos suvartojimo padidėjimus.
Kompanijos sukurta technologija leidžia aptikti tokias atakas ir pašalinti jų keliamą pavojų. „Cryptography Research“ turi ir eilę kitų sprendimų duomenų šifravimo srityje, kuriuos „Rambus“ gali panaudoti, „gražiuoju“ pasiūlydama licencijuoti ir kitiems tinklo įrangos gamintojams.
Kompanija „Rambus“ jau eilę metų vadinama „patentiniu troliu“, kadangi jos pagrindinė veikla susijusi su patentų supirkinėjimu ir teisminiais ieškiniais, kuriais siekiami įrodyti, kad kitos kompanijos neteisėtai naudoja jos įsigytas technologijas.
Skandalingą reputaciją „Rambus“ įgijo po išaiškėjusios apgavystės su kompiuterinės atminties sąsajomis. Apgaulės būdu jos patentuoti sprendimai pateko į atviro industrinio standarto specifikacijas, kurias patvirtino komitetas JEDEC. Praktiškai visi atminties gamintojai buvo priversti mokėti licencines išmokas.
Kadangi bazinė atminties signalo struktūra nekinta, „Rambus“ patentus atitinka kiekvienas naujas atminties tipas, įskaitant ir naująjį DDR4. Tokiu būdu, šioje srityje panaudotas verslo modelis sėkmingai perkeliamas į tinklo įrangos srityje. Tikėtina, kad po „Cisco“ ateis eilė ir kitiems gamintojams.