Klimatui šylant Baltarusijos lokiai vėliau eina žiemos miego, ir tai juos veikia teigiamai.
"Baltarusijos lokiai pastaraisiais metais žiemą mažiau miega, tad turi daugiau laiko maisto paieškoms", - papasakojo valstybinės gamtosaugos įstaigos "Berezinskij biosfernyj zapovednik" mokslinis bendradarbis Igoris Medvedevas.
Jis patikslino, kad "klimato atšilimo sąlygomis Baltarusijos lokiai pastaraisiais metais mėnesiu ar pusantro vėliau lenda į irštvas žiemos miegui".
"Jie jau įprato tai daryti ne lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje, kaip būdavo prieš 10-15 metų, bet sausį", - pažymėjo zoologas.
Pasak jo, "trumpesnis žiemos miegas išėjo į gera Baltarusijos lokių populiacijai - jie pasidarė stipresni, nes neeikvoja organizmo atsargų ilgam miegui".
"Iš esmės, jie gavo papildomus 1-1,5 mėnesio, kad visavertiškai pasistiprintų šaknimis, uogomis, kitu maistu, kurio gruodį, kai nėra sniego, miškuose pakankamai daug", - sako specialistas.
Jo žiniomis, lokiai "jau sukaupė daug riebalų, o jų kailis žvilga kaip vasarą".
Zoologas pranešė, kad "pirmosios žiemos miego turėtų eiti lokės, vasarį susilauksiančios mažylių".
Mokslininkas taip pat papasakojo, kad "kai kurie barsukai, sulindę į urvus žiemos miegui lapkričio viduryje, dėl šilto oro jau pabudo".
Šią žiemą rezervate žmonės matė jau pabudusį ežį", - pridūrė I.Medvedevas.
Be to, pasak jo, "kadangi miške nėra sniego, iškilo keblumų kiškiams, kurie pakeitė pilkus kailiukus į baltus ir dabar gerai matomi tamsiame fone".