• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tikriausiai ne kartą esate pastebėję, jog aplink mus dažnai galima pamatyti mygtukų ir kitokių valdymo elementų, kurių funkcinė paskirtis yra mažų mažiausiai abejotina. Tai tinka, pavyzdžiui, dažnai neveikiantiems pėsčiųjų perėjų mygtukams. Naudos iš jų nedaug, tačiau žmonėms jie užtikrina ramybės suteikiančią situacijos kontrolės iliuziją.

REKLAMA
REKLAMA

Kompiuterinių valdymo sistemų pažanga lėmė tai, kad intensyvaus eismo sankryžose ir gatvėse įrengiami šviesoforo perjungimo mygtukai tapo atgyvena. Niujorko mieste (JAV) dauguma tokio tipo mygtukų deaktyvuoti dar 2004 metais (tačiau ne visi). Nežiūrint į tai, žmonės juos vis dar tebespaudo - arba dėl nežinojimo, arba dėl įpročio, arba tikėdamiesi, jog šviesoforas visgi sureaguos.

REKLAMA

Egzistuoja ir kiek rimtesnė šio reikalo pusė. Pavyzdžiui, nemaža dalis didelių biurams skirtų pastatų įrengia termostatų imitacijas, kurios patalpose dirbantiems asmenims suteikia kontrolės iliuziją. Kai kurios kompanijos „pažengusios“ net taip toli, kad savo patalpose įrenginėja „balto triukšmo“ generatorius, kurie imituoja ventiliatorių ūžimą po to, kai išjungiamos tikrosios oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemos.

REKLAMA
REKLAMA

Šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo sistemų specialistas Richardas Dawsonas teigia, jog daugelis biurų darbuotojų paprastai skundžiasi sunkiai apibrėžiamomis problemomis. „Jie paprastai pareiškia, jog jų aplinka yra kokia tik nori, bet ne tokia, kokios jie norėtų. Tokiais atvejais paprasčiausia tiesiog įrengti termostato imitaciją“. Richardo vertinimais, JAV apie 90 proc. termostatų yra imitacijos, nors kai kurie jo kolegos nesutinka, teigdami, jog šis skaičius tikrai neviršija 2 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar jo negraužia sąžinė? „Aš tiesiog darau, ką man liepia darbdavys, - sako R. Dawson. - Nepatenkinti žmonės paprasčiausiai vargina – jūs nuo jų galiausiai pavargstate, ir į sieną įsukate pigų termostatą, kuris prie nieko neprijungtas. Ir ką manote? Nuo to laiko negavome nėvieno skundo“.

Panaši situacija ir su liftų durų uždarymo mygtukais. Daugumoje šiuolaikinių liftų šie mygtukai neveikia, išskyrus tuos atvejus, kai turite aparatūros aptarnavimui arba gaisrininkams skirtą specialų raktą. Nepaisant to, žmonės juos spaudžia, nes faktas, kad durys galiausiai užsidaro, sustiprina įsitikinimą, kad mygtukas visgi veikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų