Keisčiausi „AstraZeneca“ šalutiniai poveikiai, apie kuriuos praneša žmonės: kaulų lūžiai, apsinuodijimas alkoholiu

Kai kuriamas naujas vaistas ar terapija, vienas iš sunkiausių procesų yra fiksuoti pranešimus apie nepageidaujamą poveikį. Jei pradėjote gydymą, esate raginami pranešti apie bet kokius atsiradusius simptomus, kad ir kokie jie būtų neaiškūs ar juokingi.

Šis procesas yra ypač svarbus nustatant galimą neigiamą naujos vakcinos poveikį, todėl Jungtinėje Karalystėje pradėti publikuoti pranešimai apie „AstraZeneca“ vakciną.

Įtraukus visas praneštas reakcijas po skiepijimo „AstraZeneca“ vakcina, kovo 16 d. buvo išleista nauja analizė. Visi simptomai yra savanoriškai pateikiami geltonosios kortelės schemos skiltyje, kurioje galima pranešti apie bet kokį patirtą neigiamą poveikį po vaistų ar vakcinos. Ataskaitoje pateikiami duomenys nuo sausio pradžios iki kovo 7 d. Nereikia nė sakyti, kad daugelis jų yra visiškai nesusiję, o kai kurie iš jų yra gana absurdiški.

Mūsų mėgstamiausi pateikti simptomai:

– Lytinių organų herpesas

– Keli skirtingi kaulų lūžiai

– Apsinuodijimas alkoholiu

– Blogas burnos kvapas

– Mitybos sutrikimas

– Dujų susikaupimas (pilvo pūtimas)

– Krūtų padidėjimas

– Elektros šokas

– Priešlaikinė ejakuliacija

– Nariuotakojų įkandimai/įgėlimai

Tai tik keletas iš daugelio „padarinių“, kuriuos žmonės savanoriškai pateikė savo gydytojams, tikėdamiesi padėti, o gal iškrėsti keistą pokštą, sunku pasakyti. Deja, nors vakcina yra labai efektyvi siekiant išvengti COVID-19, atrodo, kad ji ne tokia gera užkertant kelią alkoholio vartojimui ar voro įkandimui. 

Skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina kai kuriose ES šalyse buvo sustabdytas. Nepaisant to, kad daugelis šalių sustabdė vakcinos tyrimą, Europos vaistų agentūros kovo 18 d. paskelbtoje ataskaitoje nustatyta, kad įtarimai nėra pagrįsti ir trombozė nėra susijusi su vakcina. Įvykiai rodo, kad šis procesas veikia – galbūt per gerai – ir kad kiekviena vakcina yra patikrinama po išleidimo.

Žinoma, naršydami platų nepageidaujamų reiškinių sąrašą, tyrėjai teigia, kad kai kurie jų yra jiems žinomi. Galvos skausmas, pykinimas ir skausmas injekcijos vietoje sudaro didžiąją dalį pranešimų ir yra dažniausiai pastebimi po vakcinavimo. Tačiau vakcina niekada nėra išleidžiama, jei yra pastebimi rimti šalutiniai reiškiniai, išskyrus rimtas alergines reakcijas, kurios, manoma, yra labai retos, pasitaikančios tik 60 kartų per 5 milijonus „AstraZeneca“ suleidžiamų vakcinos dozių.


Rašyti komentarą...
T
Toma
2021-04-06 06:42:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vakcina sukurta per 8 menesius. Minimum reik 3-ju metu, kad suprastum jos veikima ir salutini poveiki
Atsakyti
-36

R
Ray
2021-04-06 01:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visi jus po pusmečio ar metų pasakysite daugiau kas su jumis nutiko pasiskiepijus per pasaulį skandalais nuuskambėjusia AstraZenex vakcina, kuri dabar jau pakeitė net pavadinima mėtidama pėdas. Anglais ir jų melu niekada nebuvo galima pasitikėti.... ateis laikas įla išlys iš maišo.
Atsakyti
-66

G
Gintas
2021-04-05 22:42:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idijotai
Atsakyti
-17

SKAITYTI KOMENTARUS (61)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų