Šiandien prasidedančiame metiniame bendrovės „Apple„ akcininkų susirinkime investuotojai bandys priversti bendrovės valdybą paskelbti savo planą, kas ir kaip pakeistų „Apple“ vykdomąjį direktorių Steve'ą Jobsą, jei šis dėl sveikatos nebegalėtų eiti savo pareigų, pranešė britų dienraštis „Independent“.
Bendrovės akcininkų atstovai parengė nutarimo, dėl kurio bus balsuojama metiniame akcininkų susirinkime, projektą. Jame reikalaujama, kad „Apple" valdyba atskleistų S. Jobso pakeitimo planą ir informuotų apie aukščiausių kompanijos vadovų darbą.
Centrinio darbuotojų pensijų fondo, atstovaujančio beveik 500 000 darbuotojų, kurie priklausančio 12 JAV profesinių sąjungų, vadovė Jennifer O'Dell susirinkimo išvakarėse sakė, kad fondas tikrai nenori, kad S. Jobsas būtų atstatydintas. „Jis yra klasikinis Amerikos sėkmės istorijos įkūnijimas, pradėjęs nuo nieko ir tapęs antrosios pagal dydį šalyje bendrovės vadovu. Mes norėtume, kad jis joje dirbtų amžinai, bet tai nerealu", – sakė ji.
J. O'Dell ir kiti poziciją dėl pasirengimo pakeisti S. Jobsą kitu vadovu remiantys akcininkų atstovai teigia, kad esama daug pavyzdžių, kai labai įtakingi bendrovių vadovai, vadinamieji „imperatoriai", dėl savo verslo valdymo ypatumų yra padarę žalos ir pačioms bendrovėms, ir jų akcininkams. Stipriam lyderiui pasitraukus dažnai nelieka jo vertos pamainos, o kartais aukščiausi vadovai net sąmoningai stengiasi užkirsti kelius talentingiems savo pavaduotojams, kad jie netaptų dėmesio vertais konkurentais akcininkų akyse.
„Apple" valdyba priešinasi akcininkų siūlymui svarstyti planus dėl galimo S. Jobso įpėdinio. Ji kaltina tokią iniciatyvą pristačiusius akcininkų atstovus ketinant imtis bendrovės „mikrovaldymo“ ir kėsinimusi į valdybos narių funkcijas.
Pastaruoju metu pasirodė pranešimų apie smarkiai blogėjančią S. Jobso sveikatą. Sausio 17 d. jis išėjo atostogų dėl sveikatos būklės. Nors formaliai jis iš „Apple" vykdomojo direktoriaus posto nepasitraukė, kai kurie gydytojai viešai išsakė nuomonę, kad jam gyventi liko vos pusantro mėnesio.