Milijonuose namų esantis belaidis vietinis tinklas gali būti „nulaužtas“ per mažiau nei penkias sekundes, atskleidė tyrimai.
Tikriausiai nereikia sakyti, kad piktų kėslų turintys asmenys, šnipinėdami kitų veiklą internete, gali pasisavinti ne tik privačius ir įvairius prisijungimo duomenis, bet ir svarbius el. bankininkystės slaptažodžius.
Įsilaužėliai, pasinaudoję svetimu IP adresu, gali nusikalsti internete ir likti nebesusekami. Šešiuose D. Britanijos miestuose atliktame „Etinio įsilaužimo“ (angl. Ethical hacking) eksperimente buvo naudojama visiems prieinama programinė įranga. Eksperimento metu buvo aptikta net 40 tūkst. „Wi-Fi“ namų tinklų, į kuriuos įsilaužti, ekspertų teigimu, yra itin paprasta.
Tyrimas atskleidė, kad net ketvirtadalis patikrintų privačių tinklų nebuvo apsaugoti jokiu slaptažodžiu, jie buvo atviri visiems, norintiems interneto ryšio. Tuo tarpu 82 proc. apklaustų britų vis tiek buvo įsitikinę, kad jų bevielis tinklas yra saugus.
Atskirai buvo nuogąstaujama ir dėl tų, kurie naudojasi viešąja interneto ryšio prieiga viešbučiuose, kavinėse ir kitose viešose vietose. Ekspertai teigia, jog per vieną valandą įsilaužėliai, naudodamiesi viešąja interneto prieiga, gali surinkti net 350 nieko neįtariančių žmonių naudojamus prisijungimo duomenis. Penktadalis apklaustųjų atskleidė, kad reguliariai naudojasi viešuoju interneto ryšiu.
Norint apsaugoti savo namų tinklą, patariama vos tik įsigijus bevielio tinklo įrangą pakeisti numatytąjį slaptažodį nauju, kurį sudarytų padrikas skaičių ir raidžių mišinys. Taip pat rekomenduojama pakeisti SSID identifikatorių bei naudoti WPA2 tipo koduotę. Svarbu nepamiršti „užrakinti“ savo bevielio maršrutizatoriaus, jog juo galėtų naudotis tik vadinamieji įgalioti įrenginiai, t.y. turinys jau paskirtus MAC adresus.
Justinas Grinius/em>