Havajuose siūloma leisti įsigyti cigarečių tik sulaukus 100 metų

Vietos įstatymų leidėjai Havajuose (JAV) pateikė siūlymą palaipsniui didinti amžių, nuo kurio būtų leidžiama įsigyti cigarečių. Kiekvienais metais siūloma kartelę kelti 10 metų: 2020-aisiais tai būtų 30 metų, vėliau 40, 50 ir 60 metų, o 2024-aisiais – 100 metų.

Tiesa, amžiaus apribojimų nėra siūloma taikyti elektroninėms cigaretėms, cigarams ar kramtomam tabakui. Cigaretės valdžios atstovų teigimu yra vadinamos „pačiu mirtiniausiu artefaktu per visą žmonijos istoriją“.

Havajuose galioja vieni iš griežčiausių įstatymų JAV. 2016-aisiais ši valstija tapo pirmąja, kurioje buvo padidintas cigarečių pirkimo amžius – iki 21 metų. 2017-aisiais Havajuose buvo įvesta bauda už žinučių rašymą einant per perėją gatvėje.

Priežastis, kodėl norima imtis palaipsninio atpratinimo – tenka galvoti ir apie biudžetą, valdžiai reikia laiko, kad nuostoliai būtų kažkaip kompensuoti. Havajai iš cigarečių pardavimo kasmet uždirba iki 100 milijonų dolerių.

2012 metais JAV federacinis apeliacinis teismas atmetė vieno rūkaliaus ieškinį, kuriuo šis bandė įrodyti, kad kovos su rūkymu įstatymai Misūrio valstijoje prieštarauja konstitucijai. Teismas išaiškino, kad, skirtingai nuo teisės į ginklą, rūkymas nėra pamatinė vertybė.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų