Vakar aplinkos ministras Valentinas Mazuronis nustatė naujus bazinius įkainius žuvų ištekliams padarytai žalai apskaičiuoti – jie padidinti nuo kelių iki dešimties kartų.
Daugiausiai, dešimt kartų, padidėjo įkainiai už itin vertingas žuvis – lašišas ir šlakius.
Skaičiuojant žalą už tokią neteisėtai sugautą žuvį, ji bus įkainota nebe 200 litų kaip buvo, o 2000 litų.
Žalos įkainiai už neteisėtai sugautą aštriašnipį eršketą, šamą, ungurį ar skersnukį padidinti penkis kartus. Brakonierius už tokią žuvį turės atlyginti jau nebe 200, o tūkstančio litų žalą.
Penkis kartus brangiau įkainotas ir neteisėtai sugautas kiršlys, lydeka, margasis upėtakis, salatis, sykas, sterkas, ūsorius, vėgėlė. Įkainis už tokią žuvį padidintas nuo šimto iki penkių šimtų litų.
Penkis kartus didesnis ieškinys bus pateiktas ir už neteisėtai sugautą baltąjį amūrą, karpį, karšį, lyną, meknę, otą, plačiakaktį, šapalą, žiobrį – nebe 40-čia, o dviem šimtais litų už kiekvieną žuvį.
Įkainiai už mažiau vertingas žuvis taip pat kelis kartus padidinti. Pavyzdžiui, už neteisėtai sugautų menkių ar stintų kilogramą reikės atlyginti nebe 20-ies, o 50-ties litų žalą, už plekšnių kilogramą – nebe 5, o 20 litų, už strimelių ar šprotų kilogramą – nebe du Lt, o dešimt litų.
Pažeidimas, padarytas ichtiologiniame draustinyje ar gamtiniame rezervate, taikomas trigubas žalos įkainis.
Pavyzdžiui, už kiekvieną neteisėtai sugautą šlakį ar lašišą Minijos upėje, Jūros ar Šventosios upėse (ichtiologinio draustinio teritorijoje) teks atlyginti 6000 litų žalą, už kiekvieną kiršlį, lydeką, upėtakį, salatį, ūsorių ar vėgėlę – po pusantro tūkstančio litų, už ungurį ar šamą – po tris tūkstančius litų.
Žvejys, neteisėtai sugavęs dešimt karšių Minijoje ar Kuršių mariose tarp Atmatos ir Skirvytės upių mažesniu kaip vieno kilometro atstumu nuo kranto turės atlyginti šešių tūkstančių litų žalą.