REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Zuokas sureagavo į naujausius rezultatus: „Taip ir prognozavome“

Artūras Zuokas įvertino naujausius rinkimų rezultatus. Anot jo, tai, kad konservatorių iškeltas kandidatas Valdas Benkunskas nedidele persvara sekmadienio vakarą aplenkė A. Zuoką, nėra netikėtumas.

Artūras Zuokas įvertino naujausius rinkimų rezultatus. Anot jo, tai, kad konservatorių iškeltas kandidatas Valdas Benkunskas nedidele persvara sekmadienio vakarą aplenkė A. Zuoką, nėra netikėtumas.

REKLAMA

„Kad bus labai tight angliškai, taškas į tašką, taip ir prognozavome. Mano atsilikimas yra gana nedidelis, aišku, dar apylinkių yra nemažai. Manau, kad realų rezultatą matysime po pagrindinių apylinkių, kai jos ateis. Gali būti viskas kelių procentų ribose“, – laidoje „TV3 Žinios. Savivaldybių rinkimai“ sako A. Zuokas.

Anot jo, rinkiminė kampanija buvo poliarizuota, A. Zuoko teigimu, teko susidurti ir su „purvo voniomis“.

„Konservatorių partija Vilniuje stipri, dar plius kai ministrė pirmininkė vedžioja kandidatą už rankos, irgi yra stipru. To negali nuneigti, nes ir ministrė pirmininkė Vilniuje yra populiari. Be abejo, kova buvo rimta“, – komentuoja jis.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

A. Zuoko teigimu, V. Benkunskas buvo kandidatas, kurį buvo galima įveikti. Vis dėlto jei kova A. Zuokui nebus sėkminga, bendrai žiūrint, jo teigimu, rinkimai „Laisvei ir teisingumui“ buvo sėkmingi.

„Dirbsiu taryboje, turėsiu daugiau laisvo laiko kitiems darbams ir užsiėmimams, kurių turiu. Natūralu, kad galvosime, ką toliau daryti“, – galimą scenarijų atskleidžia jis.

VRK duomenimis, pateiktais šiek tiek prieš 23 val., rinkimuose į sostinės merus pirmauja konservatorių iškeltas kandidatas Valdas Benkunskas (50 proc.). A. Zuokas yra antroje vietoje (49 proc.).

REKLAMA
REKLAMA

„TV3 Žinios. Savivaldybių rinkimai“:

Pakartotiniuose merų rinkimuose balsavo beveik 46 proc. rinkėjų

Pakartotiniuose rinkimuose renkant merus antrajame ture 34-iose savivaldybėse balsavo beveik 46 proc. rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Sekmadienį iki apylinkių uždarymo 20 val. savo valią pareiškė 35,77 proc. rinkėjų, dar 10,05 proc. rinkėjų balsavo iš anksto, tad bendras aktyvumas siekia 45,82 procento.

„Kuo norėtume pasidžiaugti, kad išankstinio balsavimo dienomis iš anksto aktyvumas buvo didesnis nei pirmame ture, pirmame ture mes turėjome 9,41 proc., dabar turime virš 10 procentų“, – per spaudos konferenciją sekmadienį sakė VRK pirmininkės pavaduotojas Andrius Puksas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aktyviausiai antrajame ture balsavo Pagėgių rinkėjai – 62,13 proc., Alytaus rajone balsavo 59,93 proc., Lazdijų rajone – 56,01 proc. rinkėjų.

Mažiausias aktyvumas fiksuotas Panevėžio rajone – 27,61 proc., Šiaulių rajone – 27,89 proc., Kelmės rajone – 33,32 procento.

VRK vicepirmininkas taip pat informavo, kad Anykščių rajone anuliavus pirmos išankstinio balsavimo dienos rezultatus, kai į rinkimus po teismo sprendimo grąžintas „valstiečių“ kandidatas Kęstutis Tubis, iš šimto antradienį balsavusių rinkėjų teise perbalsuoti pasinaudojo 74 rinkėjai.

REKLAMA

„Labai noriu pasidžiaugti, kad nepaisant rezonansinių situacijų Anykščių rajone ir Visagine, mes vis tik turime sklandų balsavimą abiejose savivaldybėse“, – sakė A. Puksas.

Dviejose savivaldybėse į antrąjį turą patekę kandidatai buvo išbraukti dėl jų teisę eiti pareigas valstybės tarnyboje apribojusių teismų nuosprendžių: Anykščių rajone pirmavęs „valstiečių“ kandidatas K. Tubis ir Visagine antroje vietoje buvusi „Laisvės ir teisingumo“ atstovė Dalia Štraupaitė.

REKLAMA

Vis dėlto po palankių teismų sprendimų jie grąžinti į rinkimus, o K. Tubis – jau prasidėjus išankstiniam balsavimui antradienį. VRK anuliavo tuos dienos išankstinius balsus Anykščiuose, o rinkėjams sudaryta galimybė savo valią pareikšti iš naujo.

Merų rinkimų antrasis turas vyko Klaipėdos ir Vilniaus miestuose, Alytaus, Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Kupiškio, Lazdijų, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Radviliškio, Raseinių, Skuodo, Šakių, Šiaulių, Šilalės, Šilutės, Telšių, Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų rajonuose, taip pat Elektrėnuose, Kalvarijoje, Pagėgiuose ir Visagine.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmajame ture kovo 5 dieną buvo išrinkti 26 merai, o rinkėjų aktyvumas buvo didžiausias per pastaruosius dvidešimt metų – 48,93 procento. Per išankstinį balsavimą savo valią tuomet pareiškė 9,41 proc. rinkėjų.

Pakartotinis balsavimas vyko savivaldybėse, kur merai nebuvo išrinkti pirmajame ture. Tam reikėjo surinkti per 50 proc. rinkimuose dalyvavusių gyventojų balsų.

Antrajame ture rungėsi du daugiausiai balsų per pirmąjį turą surinkę kandidatai.

Ankstesniuose savivaldos rinkimuose 2019 metais rinkėjų aktyvumas pirmajame ture buvo 47,9 proc., o antrajame – 41,28 procento.

Merai antrajame ture 2019-ųjų kovą buvo renkami 41-oje savivaldybėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų