REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia šią ir kitą savaitę.

Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė pateikė naujausią šios ir kitos savaitės orų prognozę. „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ ji pasidalijo platesne prognoze ir pasakė, kas laukia šią ir kitą savaitę.

REKLAMA

Pasak sinoptikės, anticiklonas vardu Tina kol kas „tupi“ plačiai apgulęs Skandinaviją ir Rytų Europą, vėliau lėtai slinks į rytus, pietryčius. Kartu su juo lėtai trauksis ir šaltas, žvarbus šiaurietiškas oras.

„Savaitės pradžioje naktys dar bus vėsokos, ar net šaltos, ypač rytiniuose rajonuose, o sausos dirvos paviršiuje ir šalnos dar pasikandžios. Savaitės viduryje iš šiaurės vakarų bandys drėgnesnių ciklonų sistema prasibrauti, bet taip ir sustos virš Šiaurės Europos. Lietuva atsidurs dviejų sistemų sandūroje – stiprės pietryčių vėjai, piktadarėms šalnoms trukdys sliūkinti, bet dulkes kels, atmosferą kietosiom dalelėm terš.

Į savaitės pabaigą rytuose jėgas praradęs anticiklonas vėl prie Lietuvos prisiglaus, tad bus vis dar sausa, bet vėjai nurims. Pagal dabartinius duomenis truputį palyti gali tik sekmadienį, bet daugiausia pietiniuose ir rytiniuose rajonuose. Kitos savaitės pradžioje jau šiltos, trumpos liūtys dažniau gali nušniokšti“, – skelbė E. Latvėnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Graži pasakaitė ir lietuviški E. Šimkūnaitės horoskopai permainingai gegužei...Seniai seniai gyvenusi daili mergelė, turėjusi devynis brolius ir dešimtąjį – bernelį. Kad ir be tėvo motinėlės - gražiai gyvenusi Ieva, buvo brolių globojama, bernelio mylima. Bet užpuolė atėjūnai, ir pasikėlė vyrai gintis, išlydėjo juos visi ligi upės, ligi liepto. Išlydėjusi Ieva devynis brolius, ir dešimtąjį bernelį, dar vestuvių nesulaukusi. Kaip jaunamartė, baltai apsirėdžiusi sugrįžtančio laukė, tad ir medžių močia davė Ievai baltus žiedus. Baisus karas buvęs, kraujas upeliais tekėjęs. Ilgai sugrįžtančių laukta, kas laukęs sulaukė, kas nesulaukęs, šermenis kėlė, o Ievužė vis prie tilto rymojo. Pati viena likusi našlaitėlė nebežinojo, nei kaip jai būti. Kokių galybių Ieva beprašiusi – niekas jos negailėjo. Tik medžių močia sutikusi priglausti. Kaip prie tilto rymojo, taip medžiu ją ir paliko… Gražią pasaką ievai sudėję, mėnesį jai skyrę, mūsų protėviai ir ateitį sieti bandė. Gegužės mėnesį gimuseji ievukai – kaip ir orai: čia šviesūs, šilti, čia šalnom nudilgina.

REKLAMA

Juk vienos nakties šalna gali viską niekais nuvaryti, taip ir ievukai – mėgsta piktokus pokštus krėsti, savęs, ne kitų žiūri. Kokie svaiginantys ievos žiedai, tokia ir ievukų meilė: susuks galvą beregint, o apsižiūrėt nespėsi – jau ir nebėra. Ir jaunikių ir nuotakų ievukų privengdavo, o jau kad abu tokiu poron suėjo – nebus gyvenimo. Vargas antai ir šešurui, jei marti ieva atiteko, o ir marčiai ne šviesios dienelės, jei anyta ar šešuras ievukai. Bet nusakant ievos gydomąsias savybes, teigiama, kad nors ir labai vargusi ieva, pykčio niekam neturėjusi“, – skelbė E. Latvėnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kokie orai laukia šią ir kitą savaitę?

Pirmadienį, gegužės 8 d. be lietaus. Vėjas rytų, pietryčių 4-8 m/s. Naktį ore minus 2 plius 3 laipsniai, sausesnių ir lengvesnių dirvų (smėlingų, durpingų) paviršiuje šalnelės iki minus 2-6 laipsnių, dieną 13-16 laipsnių, pajūryje 10-12 laipsnių.

Antradienį, gegužės 9 d.be lietaus. Vėjas pietų, pietryčių 4-8 m/s. Naktį plius 1-6 laipsniai, sausų, lengvų dirvų paviršiuje (smėlio, durpių) šalnelės iki minus 1-5 laipsnių dar gali būti, dieną 14-18 laipsnių, pajūryje 11-13 laipsnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį, gegužės 10 d. be lietaus. Vėjas pietų, pietryčių naktį naktį 4-8 m/s, dieną 6-11 m/s. Naktį plius 1-6 laipsniai, sausų, lengvų dirvų paviršiuje (smėlio, durpių) šalnelės iki minus 1-3 laipsnių dar gali būti dieną 15-18 laipsnių, pajūryje 12-14 laipsnių.

Ketvirtadienį, gegužės 11 d. be lietaus. Vėjas pietryčių 4-8 m/s. Naktį 3-8 laipsniai, dieną 17-20 laipsnių, pajūryje 13-16 laipsnių.

Penktadienį, gegužės 12 d. be lietaus. Vėjas rytų 4-8 m/s. Naktį 6-10 laipsnių, dieną 17-20 laipsnių, pajūryje 13-16 laipsnių.

REKLAMA

Šeštadienį, gegužės 13-osios naktis dar sausa, dieną be ženklesnio lietaus. Vėjas nepastovus 3-6 m/s. Naktį 7-11 laipsnių, dieną 18-22 laipsniai, pajūryje 14-16 laipsnių.

Sekmadienį, gegužės 14 d. naktį be lietaus, dieną jau gali trumpai su perkūnija palyti, labiausiai tikėtina pietiniuose ir rytiniuose rajonuose. Vėjas nepastovus 3-6 m/s. Naktį 7-11 laipsnių, dieną 18-22 laipsniai, pajūryje 14-16 laipsnių.

Pagal dabartinius duomenis dar kitos savaitės pradžia turėtų būti drėgnesnė. Nulis trumpos, kartais gausokos liūtys su perkūnija. Naktimis 7-12 laipsnių, dienomis 18-22 laipsniai. Kol kas tokia, pati geriausia ir maloniausia prognozė. Jei kas keisis-būtinai tikslinsim.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų