REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį Lietuvoje, preliminariais duomenimis, buvo užfiksuotas naujas gegužės 6-osios šalčio rekordas.

Penktadienį Lietuvoje, preliminariais duomenimis, buvo užfiksuotas naujas gegužės 6-osios šalčio rekordas.

REKLAMA

„Taip šalta gegužės 6 dieną dar nebuvo“, – savo „Facebook“ puslapyje skelbia Meteo.lt.

Anot sinoptikų, penktadienio dieną buvo šalta, bet saulėta. Aukščiausia oro temperatūra pakilo tik iki 8–13 laipsnių.

Na o naktį, remiantis preliminariais duomenimis, užfiksuotas naujas gegužės 6-osios šalčio rekordas.

„Saulei tekant Skuode išmatuotas įspūdingas šaltis, net -6 °C. Ankstesnis šios paros šalčio rekordas siekė -4,7 °C ir buvo užfiksuotas 1999 metais Varėnoje. Įdomu tai, kad iki visos gegužės mėn. šalčio rekordo trūko visai nedaug, mažiau nei laipsnio. 1965-05-05 ir 1995-05-03 Varėnos meteorologijos stotyje buvo išmatuota šio mėnesio rekordinė temperatūra, -6,8 °C.

Labai šalta buvo ore, o dirvos paviršiuje (5 cm aukštyje) būta dar šalčiau. Tame pačiame Skuode išmatuota net -9,8 °C. Panaši temperatūra buvo ir Molėtuose, Anykščiuose bei kitur. Šalnų ant dirvoje ir ore išvengė tik Nida“, – rašoma įraše.

REKLAMA
REKLAMA

Anot sinoptikų, pastaruoju metu tokius orus lemia iš Arkties regiono plūstantis labai šaltas oras.

„Gera žinia ta, jog nuo šiandien dienomis kasdien bus šilčiau, o naktimis šalnos kandžiosis vis silpniau.

REKLAMA

Taip pat užbėgame už akių kritikams, kurie visiškai nesigilina į duomenis ir neskaito mūsų klimatologų parengtų leidinių. Klimato kaita niekur nedingo. Klimatas Lietuvoje toliau šyla. Šiltėjimą neblogai parodo užfiksuojamų šalčio ir šilumos rekordų santykis: štai pvz., 2021 metais fiksavome 6 šilumos ir nė vieno šalčio rekordo. 2022 metais būta net 13 šilumos (karščio) rekordų ir tik 1 šalčio. Šiemet kol kas turime 5 šilumos rekordus ir 1 šalčio rekordą.

Šiandien be lietaus. Vėjas šiaurės rytų, rytų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 9–14 laipsnių šilumos“, – teigia specialistai.

Todel jog klimatas syla todel labai salta
Trynkites galva su savo atsilimais ir atsalimais ir nemanipuliuokit zmonemis nes mes skersa deje ant jusu velniai,syla ar sala dramu nedarykit visa istorija ateina toks anoks metas...naturalus procesai,o pastangas reiktu deti i teisinga visuomenes ugdyma vertybiu puoselejima,morales svara,zmoniu pragyvenimo lygio gerinima ir t.t,bet jus gaidziai tik mumis isnaudot norit ir mes jum neidomus jus mus laikot tik ekonomikos batareika kad jus galetumet toliau turtet ir valdyt,bet ateina metas kai teks atsakyti angiu isperos,tad geriau kol dar turit laiko pasitaisykit nes pasekmes bus nepavydetinos
Svarbu ivesti didesnius mokescius del klimato atsilimo!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų