Žiniasklaida: nuo pareigų nušalintas apie incidentą Būtingėje ministrui pranešęs aplinkosaugininkas

Iš tarnybos vejamas aplinkosaugininkas, kuris aplinkos ministrui Simonui Gentvilui suteikė informacijos apie incidentą Būtingės terminale, rašo „Lietuvos rytas“.

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos vyriausiasis specialistas Donatas Bagočius nušalintas nuo pareigų dėl galbūt padaryto šiurkštaus nusižengimo – gauta tarnybine informacija apie jūroje išsiliejusius teršalus jis esą pasidalijo su trečiaisiais asmenimis, o tai esą apribojo galimybes ateityje imtis teisinių veiksmų teršėjo atžvilgiu.

Kaip išsiaiškino „Lietuvos rytas“, tie tretieji asmenys – aplinkos ministras S. Gentvilas ir aplinkosaugininkui paskambinęs jo patarėjas Marijus Gailius. 

Aplinkos apsaugos departamento direktorės Olgos Vėbrienės vyriausiasis patarėjas  Karolis Vaitkevičius teigė, kad „pareigūnai negali teikti tarnybinių duomenų tretiesiems asmenims“. Jis pabrėžė, kad viena yra žinia apie įvykį, kurią svarbu žinoti visuomenei, ministrui ir visiems kitiems, o kas kita – tarnybinė informacija apie tyrimą, į kurį esą niekas negali kištis.

„Lietuvos ryto“ žiniomis, D. Bagočius jam paskambinusiam ministro patarėjui paaiškino, kad pilotai nustatė, jog į jūrą išsiliejusios naftos dėmė gali būti apie 400 tūkst. kvadratinių metrų, o taršos dydis gali siekti apie 480 litrų. Aplinkosaugininkas įspėjo, jog tai subjektyvus vertinimas, bet kitų duomenų tarnyba neturi – bendrovės „Orlen Lietuva“ atstovai tikslesnės informacijos apie išsiliejusius teršalus esą nepateikė.

Incidentas Būtingės terminale įvyko gruodžio 28-osios rytą. Tuomet pranešta, kad Lenkijos koncernui „Orlen Lietuva“ priklausančiame Būtingės terminale išsiliejo naftos produktai, dėmės ilgis siekė apie 4 kilometrus, plotis – apie 100 metrų. 


Rašyti komentarą...
W
WC
2021-01-07 08:28:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir kuo lietuva skiriasi nuo KINIJOS ? Cha,cha,cha...
Atsakyti
0

D
Da
2021-01-07 09:58:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va, kaip bebrai nori nuslėpti gamtos teršimą nuo visuomenės. Jiems gamta nerūpi, a nei žmogus. Kaip ir tas Klaipėdos avanuostas, viskas slepiama, kas nutiks gamtai ir gyventojams
Atsakyti
0

M
M
2021-01-07 11:14:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką ,ar jis išdavė priešams valstybinė paslaptį ? Ministerija turi teisę žinoti ,tam ji ir yra , pas mus buvo įprasta viską slėpti ,nieko nematėme ,nieko nežinoma ,nieko nebuvo ,,
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų