REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Energetikos krizė gyventojus verčia veržtis diržus. Kas tikėdamiesi sutaupyti nakčiai ištraukia kištukus iš rozečių, kas eina miegoti anksčiau, kad elektros lemputės šviestų trumpiau. Vis didesnį nerimą kelia šaltasis metų periodas – ekspertai ragina nusiteikti, kad žiema bus sunki, nes tikėtina, kils dar ir šildymo kainos. Čia opozicija atsigręžia į Vyriausybę – ją kritikuoja nesiimant veiksmų ir ragina kuo greičiau imtis pagalbos gyventojams ir verslui plano.

Energetikos krizė gyventojus verčia veržtis diržus. Kas tikėdamiesi sutaupyti nakčiai ištraukia kištukus iš rozečių, kas eina miegoti anksčiau, kad elektros lemputės šviestų trumpiau. Vis didesnį nerimą kelia šaltasis metų periodas – ekspertai ragina nusiteikti, kad žiema bus sunki, nes tikėtina, kils dar ir šildymo kainos. Čia opozicija atsigręžia į Vyriausybę – ją kritikuoja nesiimant veiksmų ir ragina kuo greičiau imtis pagalbos gyventojams ir verslui plano.

REKLAMA

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūnė Aušrinė Norkienė ketvirtadienį spaudos konferencijoje teigė nesuprantanti, kodėl valdantieji likus dviem dienos iki Seimo rudens sesijos pradžios delsia imtis konkrečių veiksmų energetikos kainoms pažaboti.

„Viskas lyg ir veikiama ekspromtu, negirdime apie jokį veiksmų planą. Bandoma pasekmes užglaistyti kompensacijomis, bet problema yra nesprendžiama“, – kalbėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Bendrapartietis Arvydas Nekrošius jai antrino teigdamas stebintis vangų valdančiųjų reagavimą į Europoje įsivyravusią energetinę krizę dėl Rusijos kaltės. 

REKLAMA

 „Tie abstraktūs pasakymai, kad reikėtų taupyti elektrą, kad reikėtų riboti automobilių greitį. Bet nekalbama apie konkrečius pasiūlymus – kalbama tik apie pasekmių pašalinimą“, – kalbėjo jis.

Valstiečių teigimu, laukti Europos Sąjungos sprendimų, kai yra rizika, kad dėl kilusios krizės bankrutuos verslai, nereiktų. Lietuva jau dabar pati turi imtis veiksmų.

Stebėdama valdančiųjų neveiksnumą LVŽS frakcijos parengė keletą energetikos krizės sprendimų pasiūlymus. Vienas jų – siūlymas panaikinti elektros garantijos tiekimui taikomą 25 procentų antkainį.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėl liberalizavimo daugelis vartotojų privalo pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Tai buvo daroma prievartiniu būdu. Kitaip tariant – tiekiama 25 procentais apmokestinta elektros energija nepasirinkusiems tiekėjo. Tai mūsų nuomone, šis apmokestinimas nėra teisingas, jį reikėtų panaikinti“, – kalbėjo A. Nekrošius.

Antras valstiečių pasiūlymas – nepriklausomai elektros tiekėjai, norėdami gauti veiklos leidimą, privalėtų atitikti šiuos reikalavimus: „Įmonės turėtų turėti finansinį, kompetencijų, vadybinį pajėgumą. Taip pat turėtų turėti užsitikrinusios tam tikrą garantuotą energijos kiekį, kurį ketina teikti vartotojams. Kitaip tariant, kad jie būtų pasirašę sutartis su gamintojais ir tos sutartys būtų tvarios – kad tai nebūtų tik iš biržos perkama elektra“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes tikimės, kad taip vartotojai būtų apsaugoti nuo avantiūristų, kurie dalyvauja energetikos rinkoje“, – teigė A. Nekrošius.

Trečiasis pasiūlymas – pritaikyti nulinį pridėtinio vertės mokesčio (PVM) tarifą kurui, kuris naudojamas energijos ir šilumos gavimo įrenginiuose – biomasei, gamtinėms dujoms ir kt. Taip esą būtų apimtas platesnis ratas energiją gaminančių įmonių, kurios galėtų tiekti į rinką pigesnę elektros energiją ir šilumą.

Valius Ąžuolas antrindamas kolegoms tvirtino: „Pasiūlymai tai ir apima – [reikia] atrišti rankas visuomeniniam tiekėjui „Ignitis“, sudaryti galimybę grįžti visuomeniniam tiekėjui su 24 centais“.

REKLAMA

Primename, kad pagal Vyriausybės gegužės pabaigoje patvirtintą tvarką, nuo liepos iki gruodžio pabaigos valstybė buitiniams vartotojams už elektrą padengs iki 9 centų už 1 kWh, tačiau ne daugiau kaip iki 24 centų, – žemiau šių žemutinių ribų nebus kompensuojama.

Ketvirtadienį valstiečiai taip pat paragino premjerę Ingridą Šimonytę prisiimti atsakomybę dėl energetikos krizės.

„Mane netgi stebina dabartiniai premjerės veiksmai. Ji tą problemą galėtų išspręsti labai greitai. Ji pati gali atleisti ministrą, pasiūlyti kitą kandidatūrą ir bando gelbėti situaciją. Turbūt jau niekas nėra naivus galvoti, kad ministras kažką padarys ir spręs. Bet taip nebus – jis du metus turėjo kažką priimti ir spręsti, bet nepadarė“, – kalbėjo V. Ąžuolas.

Kompensacines priemones su prezidentu aptarusi premjerė Ingrida Šimonytė pirmadienį teigė, kad augančioms energijos kainoms kompensuoti kitų metų valstybės biudžete reikės numatyti daugiau nei 1 mlrd. eurų.

300.000 tūkstančių balsavusių už Šveikininkus reikėtų atjungti elektrą
Vyriausybei reikia zaboti verslautojus paziurekite kas su kainomis dedasi uzsienyje pigiau gyventi gaunant netgi trigubai didesni minimuma :DDD jau nera net kalbu kaip lengvai gyvena tie kurie neminimuma gauna.... Siuo metu objekta turiu Vokietijoje i menesi 4500eur gaunasi alu perku po 60eur centu kavinej pietai pirmas antras ir alaus bokalas 8eur gyvenu ir zvengiu o jus jeigu norite pazvengti bekit juk is tos vergijos ko dar per 30 metu virsaus nesupratote paprastas zmogus zemiau plintusi dirbau LT max 2000eur ir turi dirbti net ir sestadieni... Vazineju po europa minimum atlyginimas nuo 3000eur menesiui pigiau nedirbu
Tegul Šimonytė pgarsina ,kiek pinigų davė pandemijos metu žymiems ir įtakingiems visuomenės veikėjams ,organizacijoms,kurioms dabar net astsikaityti nereikia,Tegu finansų ministrė Skaistė kuri Ignitis akcijas kuruoja,dalyvauja akcininkų susirinkimuose ir deda savo parašus irgi prabyla,o gal rūpinasi ,kad jos vyras taptų NMA direktoriuimi?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų