Vyriausybė pritarė premijoms moksleiviams: siektų 1000 eurų

Vyriausybė trečiadienį pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) siūlymui valstybei finansiškai skatinti gabiausius mokinius. Šiuo metu moksleivių paskatos būdus sprendžia tik savivaldybės ar švietimo įstaigos.

ŠMSM siūlo, kad finansinėmis ir kitomis priemonėmis aukštų ugdymosi rezultatų pasiekę vaikai galėtų būti skatinami iš valstybės biudžeto lėšų pagal švietimo ministro nustatytą tvarką. Toliau pataisos bus svarstomos Seime.

„Mokiniai, kurie išskirtinius pasiekimus turi tarptautinėse olimpiadose, tai talentai, kurie garsina mokyklas, kol kas tokių [finansinių] priemonių jiems neturime. Manome, kad reikėtų ir finansinių instrumentų“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Premija pažangiausiems moksleiviams siektų apie 1000 tūkst. eurų. Numatomi Švietimo įstatymo pakeitimai įsigaliotų 2020 m. rugsėjo 1 d.

„Jeigu Seimas priimtų šituos pakeitimus, mes galėtume nuo rugsėjo mėnesio juos įgyvendinti. Reiktų maždaug 156 tūkst. eurų keturiems mėnesiams padėti savivaldybėms. Paskaičiavome, kad tokių išskirtinių pasiekimų mokinių Lietuvoje per metus yra maždaug 20–25. Tai reikėtų maždaug 7–8 tūkst. reikėtų per mėnesį, o per metus – 20–30 tūkst. eurų dar papildomai skirti mokinių skatinimui“, – sakė ministras.

Tuo pačiu projektu taip pat siūloma spręsti situaciją, kai savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos, skirtos šalies ar regiono mokiniams, turi užtikrinti mokinių iš kitų savivaldybių apgyvendinimą bendrabučiuose, tačiau dėl jų išlaikymo kainos mokyklos neretai vengia priimti mokinius iš kitų savivaldybių. Tokiems atvejams siūloma įteisinti tikslines dotacijas savivaldybės biudžetams iš valstybės iždo.

Švietimo ministerija taip pat siūlo išplėsti mokyklų darbuotojų veiklos motyvavimo sistemą, kad mokytojai, švietimo pagalbos specialistai ir kiti ugdyme dalyvaujantys asmenys galėtų būti skatinami už nuopelnus profesinėje veikloje.


Rašyti komentarą...
O
Onutė
2020-01-29 17:01:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip nebuvo niekada,tokių nesamonių
Atsakyti
0

A
Aura
2020-02-12 20:19:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nice, premija didesnė nei mokytojo alga...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų