Vyriausybė patvirtino naują skiepijimo tvarką: vakcinas greičiau gaus dar dvi prioritetinės grupės

Vyriausybė penktadienį pasitarime patvirtino naują skiepijimo tvarką ir į prioritetinę eilę dėl skiepų nuo koronaviruso įtraukė dar dvi gyventojų grupes. Tai olimpinėse žaidynėse dalyvausiantys sportininkai ir tarptautinėse operacijose misijas vykdantys Lietuvos kariai.

Į prioritetinius sąrašus įtraukti aukšto meistriškumo sportininkai kandidatai į Lietuvos Respublikos rinktinės, atstovaujančios Tokijo olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse, jų trenerius ir personalą. Ir Lietuvos Respublikos karius, siunčiamus į tarptautines operacijas.

Sveikatos apsaugos ministras teigė, kad ekspertų taryba išskyrė keletą specifinių pasiūlymų, kurie išeina iš paprastų ribų. Tai susiję su LR Krašto apsaugos ministerijos pasiūlymu ir dėl Lietuvos olimpinės ir paralimpinės rinktinės sąrašais. Ministras kreipėsi į Vyriausybės narius, kad į sąrašus būtų įtrauktos šios dvi grupės.

Pasak ministro A. Dulkio, abiem atvejais būtų skiepijama po keletą šimtų žmonių.

Premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad sprendimai dėl olimpiečių reikalingi šiems rengiantis ir užsitikrinant galimybę dalyvauti žaidynėse, jei jos bus organizuojamos.

„Karių atvejų, yra specifinis išvykimas ten, kur nebūtinai tuo skiepu bus kas pasirūpina atėjus eilei“, – sakė premjerė.

Švietimo mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigė, kad olimpinėse žaidynėse dalyvausiančius sportininkus reikia paskiepyti kuo greičiau.

Prašė paskiepyti kuo greičiau, nes skiepai sumažina imunitetą ir blogina sportinius rezultatus. Todėl reikės laiko jų organizmams dar sustiprėti iki olimpinių žaidynių.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sakė, kad į  misijas išvykstančių karių rotacijos trunka ir pusmetį, o vietovėse, į kurias vykstama, epidemiologinė situacija nėra pati geriausia.

Lietuvoje pirmieji skiepyti pradėti medikai, dirbantys su COVID-19 pacientais. Toliau skiepijami visi ligoninių darbuotojai, taip pat greitosios medicinos pagalbos darbuotojai ir didžiausios rizikos pacientai. Skiepijami mobiliuosiuose punktuose, karščiavimo klinikose dirbantys medikai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2021-01-23 17:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reiketu dar muzikantus , daininkus ,meno zmones , visus sportininkus ir t.t. paskiepinti pirmiausia -o paskui ziurovus -o gal pagal specialybes ar pareigas ??? , o liks tai ir kitus ....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų