Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė apsisprendė nebetikrinti į Lietuvą iš Europos Sąjungos šalių atvykstančių asmenų dokumentų, susijusių su COVID-19.  Taip pat nuspręsta nebetaikyti draudimo užsieniečiams atvykti į Lietuvą iš trečiųjų šalių.

Vyriausybė apsisprendė nebetikrinti į Lietuvą iš Europos Sąjungos šalių atvykstančių asmenų dokumentų, susijusių su COVID-19.  Taip pat nuspręsta nebetaikyti draudimo užsieniečiams atvykti į Lietuvą iš trečiųjų šalių.

REKLAMA

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, nebetikslinga taikyti papildomus reikalavimus ar apribojimus keliautojams, atvykstantiems iš Europos Sąjungos (ES). 

„Tikslas yra patikslinti nusotatas, atsisakant reikalavimų keliautojams, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą iš Europos Sąjungos, bei palengvinant atvykimo sąlygas keliautojams iš trečiųjų šalių“, – Vyriausybės posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Tačiau ministerija pažymėjo, kad pakeitimai neturės įtakos ES skaitmeninių COVID sertifikatų išdavimo ar pripažinimo Lietuvos Respublikos piliečiams. 

REKLAMA

„Kaip ir iki šiol, šie dokumentai bus naudojami perduoti informaciją kitos šalies institucijoms apie keliautojo imunizacijos statusą, taip pat jo atžvilgiu taikyti švelnesnius ribojimus, atsižvelgiant į užsienio valstybių nustatytas atvykimo sąlygas“, – patikslino ministerija.

Šios nuostatos įsigalios nuo vasario 15 dienos.

Kaip po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A. Dulkys, sprendimai atsisakyti ribojimų priimti suprantant, kad rizika užsikrėsti omikron atmaina tokia pati, kaip atsivežti iš užsienio.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes matome, kad dominuojanti omikrono atmaina ir užsikrėtimo ja rizika yra tiek skiepytiems, tiek neskiepytiems, tiek persirgusiems asmenims. Na, ir vertinome rizikas. Ta rizika infekcijos įsivežimo į šalį tikrai nėra didesnė nei užsikrėtimo pačioje šalyje.

Todėl papildomi reikalavimai, apribojimai keliautojams iš Europos Sąjungos, mūsų nuomone, šiame etape yra netikslingi, kol neturim informacijos kitokios. Jei atsiras naujų atmainų ar kitokių aplinkybių, bus galima grįžti“, – žurnalistams pirmadienį sakė A. Dulkys.

Nebedraus užsieniečiams atvykti

Taip pat Vyriausybė pritarė nebetaikyti draudimo užsieniečiams atvykti iš trečiųjų šalių, tačiau jiems išlieka reikalavimas atsivežti neigiamą tyrimo rezultatą, jei asmuo nėra skiepytas Lietuvoje pripažįstamomis vakcinomis arba neatitinka persirgimo kriterijų. Papildomai ribojimai atvykimui netaikomi asmenims, kurie skiepyti sustiprinančiąja „Vaxzevria“, „Covishield“ ar „Nuvaxovid“ vakcinos doze.

REKLAMA
REKLAMA

COVID-19 tyrimo reikalavimas nebus taikomas asmenims, grįžtantiems ar atvykstantiems iš EEE valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Andoros, Monako, San Marino ir Vatikano. Taip pat keliaujantiems per Lietuvą tranzitu, vakcinuotiems ar persirgusiems asmenims, asmenims iki 16 metų amžiaus.

Kitiems keliautojams iš užsienio šalių, kurie atvyksta ar grįžta vežėjų transportu, nustatomas reikalavimas turėti ne anksčiau nei prieš 72 val. atliktą PGR testą. Asmenims, kurie atvyksta savo transportu, testą bus galima atlikti ir jau atvykus į Lietuvą, testui užsiregistravus ne vėliau nei per parą nuo atvykimo

Serologinių antikūnų tyrimų rezultatas ir toliau nebus tinkamas įrodymas dėl COVID-19 tyrimo atlikimo.

Šios nuostatos įsigalios nuo kovo 31 dienos.

Nebereikia izoliuotis

Nuo pirmadienio įsigaliojo tvarka, kuomet iš bet kokios šalies atvykstantiems Lietuvos gyventojams nebereikia izoliuotis. Iki šiol izoliuotis dar buvo būtina nuo COVID-19 neskiepytiems ir nepersirgusiems asmenims iš trečiųjų šalių.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerija, nuo pirmadienio visoms pasaulio šalims atsidūrus geltonojoje zonoje, iš bet kur atvykstantys keliautojai turės užpildyti keleivio anketą ir pateikti dokumentą, patvirtinantį vieną iš trijų faktų: vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, persirgimą šia liga arba prieš kelionę gautą neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.

Vakcinaciją patvirtinantis dokumentas tinka tais atvejais, kai asmuo ne mažiau nei prieš 14 dienų, bet ne daugiau nei prieš 270 dienų (270 dienų terminas netaikomas nepilnamečiams) buvo pilnai paskiepytas Europos Sąjungoje (ES) registruota vakcina („Comirnaty“, „Spikevax“, „Vaxzevria“, „Janssen“ arba „Nuvaxovid“) arba „Covishield“ vakcina, taip pat jeigu asmuo buvo paskiepytas sustiprinančiąja bet kurios paminėtos vakcinos doze.

Persirgimą patvirtinantis dokumentas pripažįstamas, kai COVID-19 liga buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu ir nuo jo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų.

Jei asmuo neatitinka minėtų kriterijų, jis turėtų ne anksčiau nei likus trims paroms iki atvykimo į Lietuvą atlikti PGR tyrimą arba likus dviem parom – antigeno testą ir pateikti neigiamą rezultatą vežėjui prieš lipant į lėktuvą, autobusą, keltą ar kitą transporto priemonę.

REKLAMA
REKLAMA

Keliaujantieji savo transportu gali atsivežti neigiamą tyrimo rezultatą arba tyrimą gali atlikti atvykę į Lietuvą – tokiu atveju jie tyrimui per parą turi registruotis savo lėšomis.

Beveik 5 tūkst. naujų atvejų

Praėjusią parą nustatyta 4798 nauji COVID-19 atvejai, 15 žmonių mirė, rodo pirmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Pilnai paskiepyti buvo šeši mirusieji.

Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu užsikrėtė 4136, antrą – 656, trečią – šeši žmonės.

Jau antrą savaitę pakartotiniai užsikrėtimai įtraukiami į statistiką, jei du teigiamus tyrimų atsakymus skiria ne mažiau kaip 90 dienų.

Ligoninėse šiuo metu gydoma 1262 COVID-19 sergantys pacientai, 96 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 9,3 tūkst. molekulinių (PGR) ir 327 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. 

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų kiek sumažėjo ir siekia 5,010,6 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis siekia 50,7 procento. 

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje užsikrėtė 820,1 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė daugiau nei 8 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų