tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors jau aiškėja savivaldybių merų rinkimų lyderiai, išvadas daugeliu atveju darytis kol kas per anksti, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

Nors jau aiškėja savivaldybių merų rinkimų lyderiai, išvadas daugeliu atveju darytis kol kas per anksti, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

REKLAMA

Anot jos, balsai skaičiuojami sklandžiai, komisijos dirba kruopščiai. Rezultatai jau yra atėję iš 1037 apylinkių. Lietuvoje iš viso yra 1927 apylinkės.

J. Petkevičienė pabrėžia, kad rezultatai kol kas yra išankstiniai ir dar gali keistis. Anot jos, kai kur kova vyksta balsas į balsą.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad procentas, kurį matote VRK puslapyje, didesnis ar mažesnis už vieną ar kitą kandidatą į merus dar tikrai nėra galutinis ir viską lemiantis. Kadangi nuo patvirtintų apylinkių skaičiaus tik dalis pateikė rezultatus“, – sekmadienį vakare surengtoje spaudos konferencijoje sako J. Petkevičienė.

Jos teigimu, šiuo metu Akmenės rajone iš 20 apylinkių rezultatus yra atsiuntusios 13. Ten pirmauja Vitalijus Mitrofanovas.

REKLAMA

Druskininkuose pirmauja Ričardas Malinauskas, tačiau iš 14 apylinkių duomenis yra pateikusios tik trys, tad išvadų skubėti daryti nereikėtų.

Jonavos rajone pirmauja Mindaugas Sinkevičius, rezultatai pateikti iš 13 apylinkių, jų iš viso yra 20.

REKLAMA

Kauno mieste pirmauja Visvaldas Matijošaitis, tačiau Kaune yra 89 apylinkės, o rezultatus yra pateikusios tik keturios, todėl pokyčių rezultatų lentelėje dar galime pamatyti.

Šiauliuose pirmauja dabartinis meras Arūnas Visockas, tačiau rezultatus pateikė tik keturios apylinkės iš 34.

Vilniaus mieste naujausiais duomenimis pirmauja Valdas Benkunskas, tačiau duomenys yra gauti tik iš keturių apylinkių. Jų sostinėje iš viso yra 156.

Naujausią informaciją VRK turėtų pateikti pirmadienį ryte.

Speciali TV3 laida rinkimams aptarti:

Užsidarius apylinkėms, aktyvumas savivaldos rinkimuose – didžiausias per 20 metų

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose šiemet dalyvavo didžiausia rinkėjų dalis per pastaruosius dvidešimt metų – aktyvumas siekia beveik 49 procentus.

REKLAMA

Sekmadienį iki balsavimo pabaigos 20 val. apylinkėse balsavo 39,56 proc. rinkėjų, o dar 9,41 proc. jų balsavo iš anksto, tad bendras aktyvumas siekia 48,97 procento.

„Bendras aktyvumas yra beveik 49 procentai, palyginti su praėjusių savivaldybių tarybų ir merų rinkimais, šis procentas yra didesnis, nes 2019 metais rinkėjų aktyvumas siekė 47,8 procento. Kai kas prognozuoja, kad galbūt sutiksės paskutiniai balsai į sistemą ir galbūt netgi pasieksime 50 procentų“, – per spaudos konferenciją sekmadienį sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Aktyviausiai balsavo Birštono rinkėjai – 65,65 proc., Pagėgių savivaldybėje aktyvumas siekė 64,56 proc., Lazdijų rajone – 59,9 proc., Šalčininkų rajone – 59,79 procento.

Mažiausiai aktyvūs buvo Panevėžio rajono rinkėjai, kur aktyvumas siekia 38,17 proc., Šiaulių rajone – 40,53 proc., Klaipėdos mieste – 40,65 procento.

Vilniuje savo valią savivaldos rinkimuose pareiškė 49,25 proc., Kaune – 53,71 proc. rinkėjų. Panevėžyje jau balsavo 41,03 proc., Šiaulių mieste – 45,85 proc. rinkėjų.

REKLAMA

2019 metais bendras aktyvumas siekė 47,9 procento: rinkimų dieną iki 20 val. tuomet balsavo 41,55 proc. rinkėjų, o iš anksto balsavusiųjų buvo 6,25 procento.

Per dar ankstesnius rinkimus 2015 metais bendras aktyvumas siekė 47,18 proc., 2011 metais – 44,08 proc., 2007 metais – 41,3 procento.

Aktyvumas per pastarąjį dvidešimtmetį buvo didesnis tik 2002 metais, kai savo valią savivaldos rinkimuose pareiškė apie 53 proc. rinkėjų.

Šiuose rinkimuose ketverių metų kadencijai renkami 1498 savivaldybių tarybų nariai ir 60 merų. VRK duomenimis, dėl šių mandatų varžosi 13 tūkst. 797 kandidatai, 433 iš jų siekia merų postų.

VRK duomenimis, daugiausiai kandidatų į merus iškelta Vilniaus (16), Šiaulių (12) ir Klaipėdos (11) miestuose, mažiausiai, po tris, yra Rietavo ir Šalčininkų rajono savivaldybėse. 

Teisę balsuoti rinkimuose turi beveik 2,4 mln. rinkėjų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų