tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio 13-ąją Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į Lietuvą. Anot jo, 2023-ieji „yra lemiami“  Rusija turi būti nugalėta Ukrainos žemėse.

Sausio 13-ąją Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į Lietuvą. Anot jo, 2023-ieji „yra lemiami“  Rusija turi būti nugalėta Ukrainos žemėse.

REKLAMA

„Agresorius turi būti nugalėtas būtent Ukrainos žemėje, kad nereikėtų kariauti kitų Europos tautų žemėse. [Reikia] kad Rusija negautų pertraukos, nespėtų prisitaikyti ir nesugebėtų atgauti jėgų. Šie metai yra lemiami“, – pažymėjo V. Zelenskis.

„Tada, kai jūsų tauta turėjo ginti savo tautinę gyvybę prieš sovietus, to nebuvo įmanoma ištempti laiku – reikėjo veikti čia ir dabar. Taip ir darė jūsų žmonės. Lietuvių širdys buvo visiškai mobilizuotos, ir tai buvo raktas į jūsų pergalę tuo metu. Dabar reikia to paties – visiems laisviems žmonėms mobilizacijos, nes tik taip galima užbaigti agresiją. <…> Aš dėkingas, kad jūs galite ir norite mums padėti“, – į lietuvius kreipėsi Ukrainos prezidentas.

Jis pažymėjo, kad Ukrainai dabar reikia skubių sprendimų – naujų sankcijų Rusijai, kurios išlaikytų spaudimą šaliai agresorei ir visiems ūkio subjektams, užtikrinantiems agresijos tęstinumą.  

REKLAMA

„Mums reikia tarptautinio tribunolo, kuris leistų patraukti atsakomybėn tuos, kurių piktas protas sukėlė šį karą“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Zelenskis: jūs nė vieną minutę neišdavėte laisvės

 Lietuva nė vieną minutę neišdavė laisvės ir tai yra geriausia duoklė žuvusiems per Sausio 13-ąją, sakė Ukrainos prezidentas, kuriam penktadienį oficialiai įteikta Seimo įsteigta Laisvės premija.

REKLAMA

„Džiaugiuosi galėdamas jus pasveikinti ir noriu iš karto padėkoti už tai, kad jūs neišdavėte nė vieną minutę laisvės – ir ne tik per šias 323 žiaurias, nežmoniško Rusijos karo dienas, kai nuolat jaučiame jūsų palaikymą“, – nuotoliniu būdu iš Kyjivo į susirinkusiuosius Seime kreipėsi Ukrainos prezidentas.

„Ir ilgus metus nuo tada, kai laisvos Lietuvių širdys ir Lietuvos kelias į vieningą Europą įkvėpė daugybę žmonių įvairiose šalyse, kadaise pavergtų Rusijos. Lietuva buvo ir, esu tikras, kad ir yra, viena nuoširdžiausių laisvės gynėjų, ir tai yra geriausia duoklė didvyriams, nugalėjusiems imperiją tomis žiemos dienomis prieš 32-ejus metus“, – sakė jis.

REKLAMA

Seime minint Laisvės gynėjų dieną ir vykstant Laisvės premijos įteikimo ceremonijai kalbėjęs V. Zelenskis sakė, kad lietuviai tą naktį ne tik apsaugojo savo parlamentą ir kitus pastatus, bet ir apgynė „savo istorinį pasirinkimą“.

Nuo Rusijos agresijos besiginančios šalies vadovas teigė, jog šiuo metu drauge esame pakeliui į galutinę pergalę prieš šią imperiją.

„Rusija nebegalės nieko diktuoti Europos tautoms, kai šį karą užbaigsime užtikrinta pergale prieš agresorių“, – pareiškė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų