REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvės premijos laureatas, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į Lietuvą. Jis akcentavo, kad Lietuva nė vieną minutę neišdavė laisvės ir tai yra geriausia duoklė žuvusiems per Sausio 13-ąją.

Laisvės premijos laureatas, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kreipėsi į Lietuvą. Jis akcentavo, kad Lietuva nė vieną minutę neišdavė laisvės ir tai yra geriausia duoklė žuvusiems per Sausio 13-ąją.

REKLAMA

„Mieli Lietuvos žmonės, džiaugiuosi galėdamas jus pasveikinti ir noriu iškart padėkoti jums už tai, kad jūs neišdavėte nė vieną minutę laisvės –ir ne tik per 323 žiaurias Rusijos karo dienas. Nuolat jaučiame jūsų palaikymą. Lietuvos kelias į vieningą Europą įkvėpė daugybę žmonių įvairiose šalyse, kurias kadaise Rusija pavergė. Aš esu tikras, kad Lietuva yra viena iš nuoširdžiausių laisvės gynėjų. Tai yra geriausia duoklė didvyriams, nugalėjusiems imperiją tomis žiemos dienomis prieš 32 metus.

Jūsų žmonės tada ne tik televizijos bokštą ar parlamentą apsaugojo, tada jūs apgynėte savo istorinį pasirinkimą. Dabar mes su jumis kartu esame pakeliui į pergalę“, – vaizdo kreipimesi sakė V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pažymėjo, kad Rusija nebegalės nieko diktuoti Europos šalims, kai karą laimės Ukraina.

„Prisiminkite praėjusių metų vasarį. Prisiminkite Rusijos kariuomenės puolimą Kyjive, Mariupolyje, Charkive. Tai buvo daug daugiau nei Rusijos bandymas užgrobti mūsų teritoriją. Kai jie atakavo mūsų miestus, jie turėjo omenyje ir kitų nepriklausomų Europos valstybių miestus. Važiuojant į Kyjivą jie svajojo nuvažiuoti ir į Vilnių, ir į Varšuvą, ir į Prahą. Jie norėjo, kad mūsų laisvė kristų. Bet čia jie nukris. Dabar jie turi vis mažiau tokių svajonių, kurias jie turėjo anksčiau. Jie praranda galią, kuria taip gyrėsi.

REKLAMA

<…> Agresorius turi būti nugalėtas būtent Ukrainos žemėje, kad mums nereikėtų kariauti kitų Europos tautų žemėse. Kad Rusija negautų pertraukos, nespėtų prisitaikyti ir nesugebėtų atgauti jėgų. Šie metai yra lemiami“, – pažymėjo V. Zelenskis.

Laisvės premijos komisijos pirmininkė  Paulė Kuzmickienė Sausio-13-osios minėjime akcentavo, kad V. Zelenskis ir Ukraina parodė, kad galima išsivaduoti iš baimės.

„Zelenskio įvesta tarptautinių santykių praktika, leista tik jam ir ukrainiečiams – drąsiai, viešai kritikuoti kitų šalių lyderius, taip padedant jiems greičiau apsispręsti. Taip Ukrainos prezidentas ir ukrainiečiai keičia Vakarus ir visą pasaulį“, – pažymėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Zelenskiui suteikta Laisvės premija

Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui skirta 2022-ųjų Laisvės premija penktadienį Seime minint Laisvės gynėjų dieną perduota Ukrainos ambasadoriui Lietuvoje Petro Beštai.

Laisvės premiją premijos Lietuvos Respublikos Seimas įsteigė minint Sovietų Sąjungos agresijos prieš Lietuvos nepriklausomybę 20-etį ir pagerbiant 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.

Pirmoji Laisvės premija buvo skirta Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šį apdovanojimą taip pat yra gavę Lietuvos laisvės lygos įkūrėjas, buvęs politinis kalinys Antanas Terleckas, pogrindinio leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjas, arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, buvęs Lenkijos disidentas, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiasis redaktorius Adamas Michnikas, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus.

Premijos laureatais taip pat yra Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas, signataras Vytautas Landsbergis, disidentė vienuolė Nijolė Sadūnaitė, septyni buvę partizanai, kovoję prieš sovietų okupaciją: Jonas Čeponis, Jonas Kadžionis, Juozas Jakavonis, Bronislavas Juospaitis, Vytautas Balsys, Jonas Abukauskas, Juozas Mocius, taip pat Atgimimo metraštininkas Albinas Kentra, Baltarusijos demokratinė opozicija.

Pastaroji premija skirta „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ bendradarbiams Elenai Gerardai Šiuliauskaitei, Bernadetai Mališkaitei, Jonui Borutai.

Kiek ilgai ginklų negavo, tik atsiuntė gera partija iškart pasirašė įstatymą dėl partnerystės..... Tokios pergalės.....
Galvoju tik vieną, kiek valstybių vadovų taip ryžtingai ir drąsiai kovotų užpuolus priešui. Manau, kad dauguma spruktų neatsisukdami, palikdami šalį likimo valiai. Pagarba Zelenskiui!
Su laisvės gynėjų diena
Su laisvės gynėjų diena
Jeigu būtų rinkimai į JAV prezidentus ir jis kandidatų sąraše, visi kiti galėtų ramiai eiti namo. Pagarba Zelenskiui.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Lengvi patiekalai su kalakutiena


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų