REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Savivaldybės tarybai tvirtinant prieštaringai vertinamą Vilniaus miesto bendrąjį planą iki 2015 metų, susirinkę protestuotojai neprarado vilties. Vilniečiai aiškina, kad mūšis dėl miesto ateities dar nesibaigė. Visuomeninių organizacijų atstovai savivaldybę ketina paduoti į teismą, ketvirtadienį rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl prieštaringai vertinamo plano trečiadienį kaktas vėl surėmė ir tarybos nariai. Opozicijos partijos tvirtinant bendrąjį planą žadėjo nedalyvauti. Posėdyje vis dėlto pasirodę socialdemokratai pareiškė balsuosiantys prieš. Vis dėlto net 27 iš 32 balsavusių tarybos narių pritarė bendrojo plano tvirtinimui.

REKLAMA

„UNESCO, apsaugok Vilnių nuo mūsų pačių“ – plakatais su tokiais užrašais nešini vilniečiai trečiadienį nuo Katedros aikštės traukė savivaldybės link. Maždaug trisdešimt protestuotojų, skanduodami „gėda“, sustojo ir prie Vyriausybės, ir prie Kultūros paveldo departamento. Europos aikštėje jų laukė dar pusšimtis garsiakalbiais ir plakatais apsiginklavusių vilniečių.

„Bendrasis planas yra dar net neužbaigtas. Miestas nėra aiškiai suskirstytas į gyvenamosios, komercinės ir kitos paskirties zonas. Tai palikta spręsti detaliųjų planų rengėjams. O taip sudaromos sąlygos korupcijai. Reikalaujame, kad planą įvertintų nepriklausomi, o ne savivaldybės samdomi ekspertai“, – sakė Lietuvos žaliųjų judėjimo vicepirmininkė Janina Gadliauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Protesto dalyviai baiminosi, kad bendruoju planu sostinėje įžiebiama žalia šviesa naujoms statyboms. Tuo tarpu Senamiesčio apsauga ir gyventojų poreikiai, protestuotojų nuomone, yra pažeidžiami.

„Pagal bendrąjį planą daugybę miesto vietų leidžiama tankinti. Kyla pavojus, kad vietoj vaikų žaidimų aikštelių, mokyklų kiemų išdygs daugiabučiai. Tokių pavyzdžių yra jau dabar. Net tos pačios miesto vietos plane traktuojamos skirtingai. Pavyzdžiui, Žvėrynas vienoje vietoje pažymėtas kaip saugotina teritorija, o kitame plane – jau kaip vieta, kur galima statyti daugiaaukščius. Bendrasis planas yra tvirtinamas nesilaikant įstatymų. Pažeidžiamos ir kelios tarptautinės konvencijos, pavyzdžiui, Europos kraštovaizdžio“, – teigė vilnietis Edgaras Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrojo plano priešininkus gąsdina ir mieste planuojamos nutiesti tramvajaus linijos.

Proteste dalyvavę judėjimo „Už Lietuvą be kabučių“ nariai piktinosi verslininkams parduotu kino teatru „Lietuva“. Vilniečiai skundėsi, jog viešąsias erdves ginančių žmonių sostinės valdžia nepaiso.

„Valentino dieną mes ir pamatysime, kurie Tarybos nariai Vilnių iš tiesų myli, o kurie naudojasi juo kaip prostitute. Tie, kurie prieštarauja šiam planui, paiso tik siaurų pelno interesų“, – prieš pat balsavimą tvirtino Vilniaus meras Artūras Zuokas.

REKLAMA

Tarybos nario Rimanto Vaitkaus teigimu, viena priežasčių balsuoti prieš bendrąjį planą – Vilniaus pramogų parko teritorija. Šioje vietoje savivaldybė leido verslininkams statyti gyvenamuosius namus.

„Yra ir daugiau sprendimų, kurie nėra baigti svarstyti. Pavyzdžiui, tramvajaus projektas. Jam reikėtų ieškoti kitų alternatyvų. Be to, negražu, kad tiek daug bendruomenių šiuo metu teisiasi su Vilniaus savivaldybe. Mūsų frakcija yra prieš šį planą. Raginame kitus balsuoti taip pat“, – sakė socialdemokratų partijos frakcijos vadovas R. Vaitkus.

Kol tarybos nariai spaudė balsavimo mygtukus, susirinkę protestuotojai užgiedojo Lietuvos himną. Iš balsavusiųjų tik trys tarybos nariai buvo prieš bendrąjį planą, dar du – susilaikė. Iš posėdžio salės išėję protestuotojai dėl bendrojo plano žadėjo artimiausiu metu kreiptis į teismą, rašo „Sostinė“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų