Vilniuje izoliuotis turinčius žmones tikrins viešojo transporto kontrolieriai

Šeštadienį Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius asmeninėje „Facebook“ paskyroje pranešė kelias naujienas sostinės gyventojams. Be to, kad bus daroma daugiau koronaviruso testų, toliau ieškoma apsaugos priemonių medikams, meras praneša, kad jau bandomi technologiniai sprendimai dėl izoliuotis turinčių asmenų kontrolės.

„Pagaliau vakar sveikatos apsaugos ministras sutiko, kad COVID-19 testus gali atlikti ir privačios laboratorijos. Čia žiauriai svarbu, nes jau bene savaitę tai buvo didžiausias butelio kaklelis tyrimuose. Greičiausiai dėl jo mums mobiliuosiuose punktuose nebuvo leidžiama imti daugiau mėginių, o atsakymų apie rezultatus žmonės laukia kelias dienas.

Belstasi tris savaites, bet geriau dabar, negu niekada. Tikiuosi, kad ir kiti užstrigimai, kuriuos vakar perdaviau Premjerui ir ministrui (20 iš viso), išjudės“, – rašo R. Šimašius.

Anot jo, be pakankamo testavimo nėra galimybių nei užkirsti kelią ligos plitimui, nei apsaugoti mūsų medikus.

Meras taip pat pasidžiaugė, kad į Lietuvą atkeliavo siuntos su apsauginėmis priemonėmis.

„Mūsų tikslas – didinti sveikatos sistemos pajėgumus. Ir tie pajėgumai eitų šuniui ant uodegos (deja, ir eina, nemaža dalimi), kai trūksta asmeninių apsaugos priemonių jiems“, – apgailestavo politikas.

Jis taip pat informavo, kad savivaldybės komanda šią savaitę sukūrė visas procedūras ir techninius sprendimus užtikrinti, kad asmenys laikytųsi saviizoliacijos įpareigojimų. Esą jau yra testuojamos elektronines kontrolės priemonės. Ir laukiame iš Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų, kokioms grupėms dabar taikyti (dabar išbandyta tik su savanoriais).

„Liks ir fizinė kontrolė. Mūsų įmonės „Susisiekimo paslaugos“ kontrolieriai dabar turi kitą funkciją – pasirinktais maršrutais atvažiuoja prie namų, paskambina saviizoliacijoje esančiam žmogui ir paprašo, kad šis pamojuotų per balkoną“, – rašo meras.

Šeštadienį po pietų visoje Lietuvoje buvo registruoti 382 koronaviruso atvejai. Daugiausia Vilniuje (114), Kaune (34), Klaipėdoje (32), Ukmergėje (17) ir Biržuose (10). Šalyje jau mirė 6 asmenys, užsikrėtę koronavirusu.

 


Rašyti komentarą...
K
Kuku
2020-03-28 19:38:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilai, mojuot žmonėms į langus.. Nu tupizmas nėra žodžių, geriau per namus su testais vaikščiotų medikai, tikrint žmonės ar ne užsikrėtę ir nėra nešiotojai, greitai čia visi kaip musės kris.
Atsakyti
0

J
Jelena
2020-03-29 04:20:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iomiau:iki siol seskines 32 IKIparuotuveje apskritai nera jokiu dezinfekcios priemoniu,net prie taromatu
Atsakyti
0

A
As
2020-03-29 10:53:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tie testai su koronovirusu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų