Vilniuje duotas startas trečiam vakarinio aplinkkelio statybų etapui

Šiandien, liepos 27 dieną, Vilniuje oficialiai paskelbta Vakarinio aplinkkelio III etapo statybos darbų pradžia. Šventinėje ceremonijoje didžiausia kelių tiesimo ir tiltų statybos bendrovė Lietuvoje „Kauno tiltai“ kartu su partneriais dalyvavusiems šalies ir miesto  vadovams, vilniečiams ir miesto svečiams žadėjo dirbti taip, kad automobiliai nauju aplinkkeliu jau važiuotų 2016 metais.

9

Prieš savaitę pasirašius sutartį, šiandien prasidėjo paskutinio Vilniaus vakarinio aplinkkelio etapo darbai. Aplinkkelio trečio etapo darbų pradžios paskelbimo šventėje dalyvavęs Lietuvos Respublikos Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius džiaugėsi, kad prasidėjo ir Vilniui, ir šaliai itin svarbaus projekto darbai

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Paskelbta Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo darbų pradžia

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius atkreipė dėmesį, kad užbaigus projektą, sostinėje pagerės eismo sąlygos, sumažės transporto srautai.

„Vilniaus vakarinis aplinkkelis – svarbi tarptautinio koridoriaus Minskas–Vilnius–Ryga–Talinas dalis. Įgyvendinus šį projektą, akivaizdžiai pagerės tarptautinio ir tranzitinio eismo sąlygos, o sostinėje sumažės tarša ir transporto srautai“, – sakė Susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

REKLAMA

Ceremonijoje dalyvavęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius priminė, kad šis etapas savo apimtimi yra bene didžiausias.

„Vakarinio aplinkkelio trečiasis etapas – sunkiausias ir atsakingiausias. Planuojama nutiesti daugiau kaip penkis kilometrus kelio, pastatyti 6 viadukus, vieną pėsčiųjų tiltą. Darbų apimtys ženkliai viršija pirmojo ir antrojo etapo darbus. Vilniečiai jau seniai laukia šių darbų, kuriuos pabaigus, sostinėje ženkliai pagerės susisiekimas, ypač tarp miegamųjų rajonų“, – sakė Vilniaus meras R. Šimašius.

Pagal pasirašytą sutartį rangovai Vilniaus aplinkkelio III etapo darbus turi įgyvendinti per 20 mėnesių. Šių metų kovo mėnesį paskelbus laimėtojus kelininkai džiaugėsi, kad projekto įgyvendinimui laikas ypač palankus, nes darbams atlikti užteks dviejų vasarų ir tik vienos žiemos. Planuota, kad paskutinio aplinkkelio etapo darbai bus baigti 2016 metais. Tačiau AS „Latvijas tilti“ ir UAB „Kauno keliai“ projekto įgyvendinimą sutrukdė maždaug 3,5 mėn. Vis dėl to, didžiausia Lietuvos ir Baltijos šalyse  transporto infrastruktūros statybos įmonė „Kauno tiltai“ kartu su partneriais pasiryžę projektą įgyvendinti kaip įmanoma greičiau ir atskirais aplinkkelio ruožais vairuotojams leisti naudotis jau nuo kitų metų.

„Suprantame, kad miesto Vakarinis aplinkkelis labai svarbus tiek vilniečiams, tiek atvykstantiems į miestą. Kiekvienas iš mūsų esame eismo dalyvis ir suprantame, kaip yra svarbu, kad tas eismas būtų patogus, kokybiškas, ypač tokiame mieste, kuriame gyvena daugiau nei pusę milijono gyventojų. Todėl nuo šiandien drauge su partneriais kibsime į darbus ir bandysime pavyti prarastą  laiką. AB „Kauno tiltai“ ir mūsų partnerių vardu pažadame, kad dėsime visas pastangas, kad pirmieji automobiliai Vilniaus aplinkkelio III etapo atkarpoje galėtų išvažiuoti jau 2016 metų pabaigoje“, – sakė AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius.

Jo teigimu, pirmiausia bus atliekami paruošiamieji bei žemės kasimo darbai, kurių metu reikės iškasti virš milijono kubų žemės grunto, iškeliamos požeminės komunikacijos, o artimiausiu metu bus pradėti statyti Pavilnionių ir Rygos gatvių viadukus, atramines sienutes ties busimu Šiaurinės gatvės viaduku.

REKLAMA

Aplinkkelio III etapo atkarpoje pirmuosius darbus atliks netoli 150 darbininkų. 10 Buldozerių, 20 ekskavatorių ir 150 sąvivarčių – tai yra pirmoji sunkioji technika, kuri pradės pirmuosius Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapo darbus.

Tęsiant paskutinio sostinės aplinkkelio etapo statybos darbus, bus nutiestas 5,4 km ilgio kelias –  nuo Viršuliškių (Ozo g.) iki magistralinio kelio A2 Vilniaus–Panevėžys (Ukmergės g.), pastatyti 6 viadukai, vienas pėsčiųjų tiltas, įrengti 1260 vienetų apšvietimui skirtų šviestuvų, nutiesta apie 29,36 km elektros kabelių.


Rašyti komentarą...
A
Aj
2015-07-27 15:16:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aj, netikiu tais ponais ,katrie pirmą kartą paima šiupelį(semtuvą ) į savo baltas ,putlias rankeles. Tai pritiktų pilti centukus į savo kišenėlę...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų