REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad renginio, skirto švęsti komunistinės Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo 70-ąsias metines, sostinėje nebus.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad renginio, skirto švęsti komunistinės Kinijos Liaudies Respublikos įkūrimo 70-ąsias metines, sostinėje nebus.

REKLAMA

„Renginys su niekuo nederintas, prašymas jam gautas tik dabar. O su įmone, kuri tokiu įžūliu elgesiu bando miesto teritoriją paversti savo privataus verslo žaidimų aikštele, jokių bendradarbiavimų būti negali. Reklama bus nukabinta dar šiandien, renginio nebus“, – feisbuke pirmadienio pavakarę pareiškė R. Šimašius.

Reklama kvietė spalio 1-ąją švęsti Kinijos Liaudies Respublikos 70-ąsias metines, stebint šventinį fejerverką prie sostinės Baltojo tilto.

„Tokie žaidimai mūsų mieste nepaeis, ir nesvarbu, kas už to stovėtų – ar didžiausia pasaulio valstybė, ar tris gyventojus turinti Indijos vandenyno sala. Taisyklės visiems vienodos“, – teigia meras.

REKLAMA
REKLAMA

Jau anksčiau savivaldybės administracija BNS informavo, kad keli renginį reklamuojantys plakatai bus nukabinti, nes nebuvo suderinti su savivaldybės Užsienio reikalų ir Viešųjų reikalų skyriais. Fejerverku organizavimu užsiimančios bendrovės „Blikas“ užsakytą reklamą keliose sostinės vietose iškabino savivaldybės bendrovės Vilniaus viešasis transportas atstovai. Jie BNS tvirtino tai padarę, nes buvo gavę savivaldybės Reklamos poskyrio patvirtinimą.

REKLAMA

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas BNS anksčiau pirmadienį sakė, kad prašymas, jei jo bus sulaukta, bus svarstomas „kaip ir kiekvienas kitas atvejis“, o jei renginys bus organizuojamas be leidimo, viešosios tvarkos užtikrinimui bus pasitelkiama policija ir savivaldybės pareigūnai.

Kinijos ambasados Lietuvoje atstovai BNS pirmadienį žadėjo išsiaiškinti situaciją ir atsakyti į klausimus.

Viešai šiuo renginiu pasipiktino keli Seimo nariai.

„Mane tai šokiravo dėl to, kad iš esmės mes švenčiame komunistinės valstybės, kurios totalitarinis režimas atnešė labai daug aukų, susikūrimą. Ir švenčiame fejerverkais. Man nedaug trūksta, kad švęstumėme šimtą metų nuo Sovietų Sąjungos sukūrimo“, – BNS kalbėjo parlamentaras Andrius Navickas.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, ši sukaktis mini ne Kinijos, o režimo, kuris įsitvirtino kartu su Mao Dzedungu, atsiradimą.

„Šis režimas bandė ateizuoti, komunizuoti visuomenę, atsirado specifinis reiškinys, kaip chunveibinai, kurie persekiojo visus žmones, nesimokiusius raudonojo vado programos. Tai yra tam tikra provokacija, nes sveiku protu suvokti sunku. Čia tikrai tikrinamos kažkokios raudonos linijos, ar toks dalykas praeis“, – tikino politikas.

Jo kolega konservatorių frakcijoje Mantas Adomėnas pažymi, kad švente siekiama minėti komunistinio režimo susikūrimą. Jo nuomone, tai nedera su Lietuvos įstatymais, draudžiančiais totalitarinių režimų aukštinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai buvo būtent Mao įsitvirtinimas žemyninėje Kinijoje, kuris ir pradėjo kultūrinę revoliuciją, masinį terorą. Švenčiamas totalitarinio, 65 mln. žmonių nužudžiusio režimo susikūrimas“, – sakė jis.

Vilniaus viešojo transporto atstovė spaudai Lina Nuobarienė BNS sakė, kad reklama pirmadienio naktį iškabinta aštuoniose sostinės vietose, jos užsakovas – bendrovė „Blikas“. Anot L. Nuobarienės, reklamos turėtų būti nukabintos naktį, siekiant netrukdyti eismui.

REKLAMA

Su bendrovės „Blikas“ direktoriumi Gyčiu Lagunavičiumi BNS nepavyko susisiekti – įmonės atstovai BNS patvirtino, kad spalio 1-ąją jie turi užsakytą renginį sostinėje, tačiau kas jį užsakė, nedetalizavo.

Socialiniuose tinkluose savivaldybės atstovai buvo užsiminę, jog pats minėjimas gali vykti „Swedbank“ terasoje, tačiau banko atstovas spaudai Saulius Abraškevičius griežtai paneigė tokią informaciją.

„Jokio prašymo dėl leidimo organizuoti renginį nesame gavę, jokio leidimo tai daryti nesame suteikę“, – BNS sakė „Swedbank“ atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų