Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Smurto artimoje aplinkoje drama Vilniaus rajone. Supykęs, kad per grumtynes žmona jam išmušė dantį, vyras moterį sumušė, o tada įrėmė peilį į kaklą ir pagrasino, kad ši „pagyvens iki Velykų“.

Smurto artimoje aplinkoje drama Vilniaus rajone. Supykęs, kad per grumtynes žmona jam išmušė dantį, vyras moterį sumušė, o tada įrėmė peilį į kaklą ir pagrasino, kad ši „pagyvens iki Velykų“.

Šis smurto atvejis užfiksuotas būtent šiais metais, pirmąją Velykų dieną. Dėl šeimos nario sveikatos sutrikdymo, sukelto fizinio skausmo ir grasino nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą, Mindaugas D. atsidūrė teisiamųjų suole.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas Mindaugą D. pripažino kaltu dėl pateiktų kaltinimų, tačiau realaus įkalinimo smurtavęs vyras išvengė. Tiesa, artimiausius dvejus metus jis turės elgtis nepriekaištingai, nevartoti alkoholio bei sudalyvauti elgesio pataisos programoje.

Smurtas vonioje ir miegamajame

Vilniaus rajono gyventojas į teisėsaugos akiratį pateko dėl 2021 m. balandžio 4-sios vakaro įvykių. Apie 22 val., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatyta 0,91 promilės), namuose vyras smurtavo prieš žmoną.

Bylos duomenimis, Mindaugas D. iš pradžių vonioje 2 kartus kumščiu sudavė moteriai į nosį, lūpas, stumdė ją. Pastumta moteris atsitrenkė į metalinį katilą.

Vėliau smurtas persikėlė į miegamąjį. Ten Mindaugas D. smaugė savo žmoną ir ne mažiau kaip 10 kartų sudavė delnais pastarajai į veidą.

Tada jis spaudė peiliu nukentėjusiosios kaklą. Taip elgdamasis jis pridūrė: ,,pagyvensi iki Velykų“. Grasindamas papjauti, pasmaugti, sudarė nukentėjusiajai pakankamą pagrindą manyti, kad grasinimai gali būti įvykdyti.

REKLAMA
REKLAMA

Pateikė savo versiją

Mindaugas D. apklausiamas teisme kaltu prisipažino tik iš dalies. Jis pasakojo, kad tą dieną pas juos svečiuose buvo jo brolis, motina.

Apie 2 val. nakties pasakė žmonai, kodėl neina miegoti. Grumtynių metu ši esą jam išmušė dantį, tada jis nuvedė žmoną į kambarį.

Ji pasakė, kad neis miegoti. Vyras susiginčijo su žmona, kuri iškvietė pareigūnus. Mindaugas D. pabrėžė, kad nesmaugė žmonos ir nebuvo jokių veiksmų, kurie aprašyti kaltinamajame akte.

Jis pridūrė, kad galimai nagu įdrėskė žmonai prie lūpos. Mano, kad vonioje galėjo suduoti, gal rankomis šiek tiek užkabino sutuoktinės veidą.

Tačiau miegamajame prie žmonos nebuvo prisilietęs, tik suplėšė kelnių kišenę, nes ji nenorėjo eiti miegoti. Vyras neigė grasinęs žmonai, tarp jų esą buvo tik žodinis konfliktas.

Mindaugas D. pridūrė, kad visi nesutarimai prasidėjo, kai žmona pradėjo dirbti naktimis ir nebegrįžti namo.

REKLAMA
REKLAMA

Po šio incidento Mindaugas D. atsiprašė žmonos. Pripažino, kad būdamas neblaivūs darė nesąmones. Vėliau vyras pripažino, kad pyko ant žmonos ir už tai, kad ši nepaleido telefono iš rankų.

Pabėgo tik apgavusi vyrą

Vis dėlto, teismas išgirdo kitą įvykių versiją išklausęs nukentėjusiosios liudijimo. Moteris pasakojo, kad buvo Velykos, pas juos buvo vyro artimieji: motina ir brolis.

Iš pradžių viskas buvo gerai. Vyro brolis išėjo anksti, jis nieko nematė. Pas juos liko tik vyro  motina. Tą dieną sutuoktinis vartojo alkoholį.

Ji ruošėsi plauti indus, laukė kol neblaivus vyras užmigs. Bet šis kabinėjosi prie jos. Aiškino, kad ji kažkam skambino.

Vonioje vyras jai sudavė į lūpas, po to į nosį ir kaklą. Tada ją pastūmė, moteris ranka atsitrenkė į katilą, jai pradėjo tekėti kraujas iš nosies.

REKLAMA
REKLAMA

Tada sutuoktinis nutempė ją iš vonios į miegamąjį. Kambaryje jis paėmė peilį, buvo pridėjęs jį prie moters kaklo, smaugė ją.

Smaugdamas ją, ranka uždengė burną. Per grumtynes sutuoktinis suplėšė jos megztinį ir kelnes, nes norėjo ją nurengti.

Moteris pasakojo, kad sulaukė daug smūgių. Mušdamas ją, vyras sakė, kad ji gyvens iki Velykų. Moteris bijojo jo tokių grasinimų.

Jau buvo paryčiai, todėl turėjo važiuoti pienovežis, tad reikėjo išnešti pieną. Tačiau sutuoktinis jos nepaleido, sakė, jog eis kartu.

Jiems kartu išėjus į lauką, pastarajam parodė, kur yra pienas. Vyrui nuėjus paimti pieno, moteris pabėgo ir iškvietė policijos pareigūnus.

Teismo nuosprendis

Teismas vyrą pripažino kaltu tiek dėl smurto, tiek dėl grasinimų nužudyti. Jam paskirta 2 metų laisvės apribojimo bausmė.

Vyras įpareigotas 6 mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje. Taip pat per 3 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

REKLAMA
REKLAMA

Vyrui uždrausta per visą bausmės atlikimo laikotarpį turėti, naudoti, įgyti, saugoti pačiam ar perduoti saugoti kitiems asmenims alkoholinius gėrimus, juos vartoti.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, paduodant skundą per Vilniaus regiono apylinkės teismą.

Gairės:

Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų