Gerai nusikalstamą veiklą maskavusi nusikalstama 14 asmenų grupuotė į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 2 mln. Lt. Visiems grupuotės nariams pareikšti įtarimai dėl stambaus masto sukčiavimo, dokumentų klastojimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisėtos įmonių veiklos.
Tarp įtariamųjų – „Vičiūnų“ įmonių grupei priklausančių bendrovių vadovai.
Praėjusią savaitę įtariamųjų sulaikymo operacijos metu buvo atlikta daugiau kaip 20 kratų įtariamųjų gyvenamosiose ir darbo vietose. Kratų metu rastas ir išimtas neteisėtai laikomas šaunamasis ginklas su šoviniais, šešių realios veiklos nevykdžiusių priedangos įmonių antspaudai, bankų čekių knygelės, internetinio banko sąskaitų valdymo slaptažodžių generatoriai, suklastoti dviejų Lietuvoje registruotų įmonių apskaitos dokumentai, kiti tyrimui reikšmingi daiktai ir dokumentai.
Išaiškintoje mokesčių grobstymo schemoje surinkta duomenų, kad, siekdami nuslėpti milijonines sumas, nusikalstamos grupės nariai įsigydavo jokios realios veiklos nevykdančias įmones. Suklastojus tokių įmonių veiklos ir apskaitos dokumentus (PVM sąskaitas faktūras, atliktų darbų priėmimo–perdavimo aktus, sutartis ir kitus dokumentus), vėliau jie būdavo perduodami jau realiai veikiančioms Vilniuje ir Kaune registruotoms įmonėms.
Pastarosios įmonės, atsiskaitydamos už tariamai atliktus darbus, pervesdavo pinigus į nusikalstamos grupės narių įsigytų ir valdomų įmonių sąskaitas. Įtariama, kad pinigai, pervesti nusikalstamos grupės narių įsigytoms įmonėms, vėliau buvo gryninami ir grąžinami realią veiklą vykdžiusių įmonių savininkams.
FNTT Vilniaus apygardos valdybos pareigūnai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra nustatė, kad, siekdami užmaskuoti nusikalstamą veiklą ir jos mastą, grupuotės nariai reguliariai