Veryga siūlo apriboti patekimą į Ukmergę Papildyta 11.34 val.

Ukmergėje sparčiai plintant virusui, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neatmeta galimybės riboti susisiekimą su šiuo miestu, tačiau galutinis sprendimas bus priimamas Vyriausybėje ketvirtadienį.

„Mes iš savo pusės suformavome tokį siūlymą Valstybės ekstremalių situacijų komisijai, kad jau reikėtų svarstyti galimybę apie bent jau dalinį judėjimą. Pirmiausiai, neįleidinėti svečių į miestą, aišku, gyventojų judėjimas nesiūlomas riboti. Bet, kaip ir sakiau, 12 valandą kalbėsimės ir tada bus sprendimai“, – žurnalistams ketvirtadienį kalbėjo A. Veryga.

Paklaustas, ar apribojus patekimą į Ukmergę bus kam pasirūpinti vienišais senjorais, nes juos šiuo metu gali lankyti, pavyzdžiui, jų šeimos nariai iš kitų miestų, ministras teigė, kad senjorais turėtų rūpintis savivaldybė.

„Jeigu vaikai važiuoja pas senjorus ir ką nors jiems veža, yra labai daug rizikos kilti tiems patiems ligos protrūkiams. Būtų gerai, kad tas judėjimas būtų mažesnis. Idealu, jeigu vaikai palieka maistą namuose. Neabejoju, kad Ukmergėje yra sąmoningų žmonių, kurie tais senjorais pasirūpins. Jeigu ne, tą turės padaryti savivaldybė, tai yra jos prievolė rūpintis gyventojais, kurie yra pažeidžiami ir neturi, kas jais pasirūpina“, – teigė A. Veryga.

Ukmergėje planuojama paimti 300 ėminių. Ukmergės rajono savivaldybės Administracijos direktorius Darius Varnas ketvirtadienį pranešė, kad Ukmergėje užfiksuoti 17 koronaviruso atvejai, iš jų – 8 medikams, dauguma Ukmergės ligoninės personalo šiuo metu yra saviizoliacijoje. Trys ukmergiškiai nuo koronaviruso mirė.

Karščiavimo klinikos ir 300 tūkst. reagentų

Ministras taip pat informavo, kad šalyje netrukus pradės veikti karščiavimo klinikos, kuriose karantino metu pacientams bus atliekami visi būtini tyrimai. Dėl nukreipimo į tokią kliniką sprendimą priims šeimos gydytojas, kuris pacientui duos elektroninį siuntimą.

REKLAMA

„Savivaldybės jų teritorijoje esančias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančias įstaigas paskirs teikti tokias paslaugas. Tai bus savivaldybių apsisprendimas, kiek jų turėtų būti savivaldybėje. Ir tose karščiavimo klinikose bus atliekamas išsamus tyrimas – ir kraujo tyrimas, ir kiti būtini tyrimai, kurie būtini gydymo diagnostikai ir sprendimui“, – sakė A. Veryga.

Ministras ramino medikų bendruomenę, tikindamas, kad valstybė stengiasi pasirūpinti jų apsauga.

„Laukiame tos siuntos, kur atvyks daug asmens apsaugos priemonių, kad galėtume visus medikus jomis aprūpinti. Ne tik tuos, kurie dirba su sergančiais pacientais, bet ir visus kitus. Tada tikrai raginsime medikus maksimaliai grįžti prie tam tikrų planinių dalykų“, – sakė A. Veryga.

Be to ministras patvirtino, kad Lietuvą artimiausiu metu turėtų pasiekti beveik 300 tūkst. reagentų iš Kinijos. Taip pat jis priminė, kad Lietuva kartu su kitomis šalimis dalyvauja trijuose Europos Komisijos vykdomuose pirkimuose, kur perkamos asmens apsaugos priemonės, dirbtiniai plaučių ventiliavimo aparatai ir reagentai.

„Nesibaigiančios diskusijos apie asmens apsaugos priemones ir bendrus pirkimus, tiek apie reagentus. Noriu priminti, kad Lietuvą jau yra pasiekę daugiau kaip 10 tūkst. reagentų ir tyrimų apimtis mes jau dabar esame išplėtę. Kol kas esame saugūs dėl šito kiekio. Yra užsakyta dar beveik 300 tūkst. reagentų iš Kinijos, kurių dalis, tikimės, dar bent šią savaitę turėtų pasiekti Lietuvą“, – kalbėjo A. Veryga.

Priverstinio karantinavimo tvarka grįžtantiems iš užsienio buvo skubiai pakeista baiminantis neramumų, patvirtino A. Veryga.

„Vos tik tą tvarką įvedus buvo daug nepasitenkinimo, pasipiktinimo, buvo nerimą keliančių žinučių iš policijos apie asmenis, kurie nepaklūsta, atsiradom ties tokia savotiška neramumų riba. (...) Mes privalėjom reaguoti į situaciją, kuri vystėsi labai greitai“, – teigė ministras.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras vėlų trečiadienio vakarą pakeitė priverstinio karantino grįžtantiems iš užsienio tvarką. Vietoje dviejų savaičių izoliacijos savivaldybės patalpose nustatyta, kad iš užsienio grįžę žmonės bus tikrinami dėl koronaviruso ir paleidžiami izoliuotis į namus, jei turi tam sąlygas.

Kviečiame žiūrėti tiesioginę transliaciją:

Portalas tv3.lt primena, kad iki ketvirtadienio ryto Lietuvoje patvirtinta 290 susirgimų koronavirusu COVID-19. Nuo šios užkrečiamosios ligos keturi žmonės mirė: trys Ukmergėje, vienas – Panevėžyje, viena moteris Šiauliuose pasveiko.


Rašyti komentarą...
t
tikra tiesa
2020-03-26 14:13:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokinkitės iš Skandinavijos, uždarykite pagrindinio miesto patekimą, Vilnių!!!
Jau vėluojate 3 mėnesiais!!!
Atsakyti
0

M
MARCUS72
2020-03-26 11:25:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
kas sekantis per valdzios neatsikinguma paleikim visus arklius sergancius ir verkim kad salyje kyla masiskai sergamumas aciu jum valdininkai verygai ir skverneliui ir kitiem mazum jus palies ar jusu artimus tada suprasit kad baikas reik palikt ir reikia imtis rimtu darbu o ne mulkyt liaudy pazadais vaikiskais stebesim ka jus vel pridirbsit su tai koronais gryzstanciais
Atsakyti
0

S
Saga
2020-03-26 12:18:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
O Veryga vis dar šypsosi ir juokauja. Bet mums jau nebėra juokinga. Mes suprantame su kokiu baubu susidūrėme. Reikia sugrįžti ti esama situacija. Jei imsis premjeras vadovavimo, tai gal kas ir pasikeis. Kitaip Lietuvai bus blogai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (19)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų