• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuo metu esame įpusėję kelią, kada būtų taikomos priemonės gydymo įstaigų veiklos apribojimams, konstatavo ministras Aurelijus Veryga.

Šiuo metu esame įpusėję kelią, kada būtų taikomos priemonės gydymo įstaigų veiklos apribojimams, konstatavo ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

Ministras pabrėžė, kad stebimas ne tik sergamumo rodiklis, bet stebima, kas vyksta mūsų ligoninėse.

„Šio ryto duomenimis, turime užimtus 35 proc. mūsų vadinamųjų Covid-19 rezervo lovų. Tad praktiškai esame įpusėję kelią, kurį nuėjus būtų taikomos priemonės gydymo įstaigų veiklos apribojimams. Galiu priminti, kad turime nusistatę 70 proc. užpildymo rodiklį. Turime 139 atvejus stacionare, aišku, didžioji dalis yra iš Šiaulių regiono.

Kviečiame stebėti tiesioginės transliacijos įrašą:

Ką galima akcentuoti, kad daugėja pacientų, kuriems reikalinga deguonies terapija, bet tų, kuriems būtų reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija, nėra drastiškai augantis.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras pabrėžė, kad situacija kasdien blogėjanti, tad ragino laikytis būtinų rekomendacijų.

Jis priminė dėvėti kaukes net ir tose situacijose, kai žmonės nėra tikri, ar tai yra prievolė, ar rekomendacija.

REKLAMA

„Jei bendraujate su žmonėmis, kurie nėra jūsų bendradarbiai ar šeimos nariia, būtų gerai, kad kaukę užsidėtumėte, nepamirštumėte plauti, dezintefuotis rankas, kur įmanoma, išlaikyti fizinį atstumą“, – sakė A. Veryga.

Ragino kliautis mokslu, o ne sąmokslo teorijomis

Ministras pakvietė ir Raseinių, kur virusas plinta itin smarkiai, gyventojus įsiklausyti į specialistų raginimus testuotis. Jis kartu priminė, kad duoti įgaliojimai dėl naujo mobilaus punkto steigimo.

REKLAMA
REKLAMA

A. Veryga pabrėžė, kad savivaldybės gali priimti daug sprendimų dėl COVID-19 valdymo nelaukdamos nacionalinių nurodymų.

Be kita ko, ministras teigė, kad nerimą kelia dalies žmonių žinutės, kurie netiki virusu ir vadovaujasi ne mokslo o tam tikromis sąmokslo teorijomis.

„Tai čia ne religijos, tikėjimo klausimas, o mokslo. Taigi kviesčiau nepiktnaudžiauti ir nekelti pavojaus sau ir artimųjų sveikatai“, – sakė jis.

Iš viso – 172 atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 172 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Iš jų 74 registruoti Kauno, 52 Šiaulių, 30 Vilniaus, 9 Klaipėdos, 4 Alytaus ir po 1 Panevėžio, Telšių ir Utenos apskrityse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Utenos apskrityje per vakar parą buvo patvirtinta mirtis nuo koronavirusinės infekcijos. Asmuo priklausė rizikos grupei dėl amžiaus ir kitų susirgimų. Taip pat apie dar vieną mirtį LSMU Kauno ligoninėje pranešta penktadienį, mirė 80–89 metų amžiaus grupei priklausęs.

4 atvejai įvežtiniai

Per vakar parą šalyje patvirtinti 4 įvežtiniai atvejai.

Kol kas 24 asmenys, kuriems per vakar parą patvirtinta koronavirusinė infekcija, negalėjo įvardinti, kur galėjo užsikrėsti. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rastos sąsajos tarp atskirų atvejų.

REKLAMA

Po kontakto, bet ne židiniuose, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 49 asmenys, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Sparčiausiai virusas plinta Raseiniuose

Kauno apskrityje per vakar parą patvirtinta daugiausiai atvejų. Iš jų 49 atvejai Raseinių rajone. Čia ypač išsiskiria Blinstrubiškių socialinės globos namai, su kuriais siejamų atvejų per vakar patvirtinta 34. NVSC sprendimu, tiek globos namų darbuotojai, tiek pacientai buvo tirti profilaktiškai. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 55 atvejai.

REKLAMA

7 atvejai, nustatyti per vakar parą, siejami su Kauno vyriausiojo policijos komisariato protrūkiu, vienas iš jų yra antrinis atvejis. Iš viso patvirtinta 11 atvejų, siejamų su šiuo protrūkiu.

Su protrūkiu Erudito licėjuje siejami 3 atvejai iš per vakar parą patvirtintų. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 15 atvejų.

2 atvejai patvirtinti per vakar yra siejami su LSMUL KK akių ligų dienos chirurgijos centru.

Su Viduklės S. Stanevičiaus gimnazijos Gylių skyriumi siejamas 1 per vakar parą patvirtintas atvejis. Viso šiame protrūkyje 3 atvejai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1 antrinis atvejis patvirtintas per vakar parą yra siejamas su Raseinių kultūros centru. Viso 4 šiuo metu yra siejami su šiuo protrūkiu.

Taip pat 1 antrinis atvejis yra siejamas su Raseinių savivaldybės protrūkiu. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 46 atvejai.

1 antrinis atvejis yra siejamas su statybos darbus vykdančios įmonės protrūkiu. Viso su šiuo protrūkiu jau siejami 3 atvejai.

Šiaulių apskrityje 16 atvejų, kurie buvo patvirtinti per vakar parą, yra siejami su Radviliškio ligoninės protrūkiu. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 155.

REKLAMA

3 antriniai atvejai susiję VšĮ Šiaulių Respublikine ligonine. Viso patvirtinti 56 atvejai.

2 atvejai, siejami su protrūkiu VšĮ Kuršėnų ligoninėje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 8 atvejai.

5 atvejai, patvirtinti per vakar dieną, siejami su protrūkiu Kelmės pieninėje. Viso su šiuo protrūkiu jau siejamas 21 atvejis.

2 antriniai atvejai vakar parą buvo registruoti Šiaulių GMP protrūkyje, su kuriuo viso siejama 8 atvejai.

Vilniaus apskrityje 3 antriniai atvejai buvo patvirtinti ansamblio „Lietuva“ protrūkyje. Iš šiame protrūkyje jau užfiksuoti 39 atvejai.

REKLAMA

4 atvejai, fiksuoti per vakar parą, yra siejami su protrūkiu „Šokio harmonija“ iš jų 3 atvejai taip pat siejami su protrūkiu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 13 atvejų.

3 atvejai siejami su pučiamųjų orkestru „Trimitas“. Su šiuo židiniu siejami 3 atvejai.

2 atvejai Vilniuje yra siejami su protrūkiu tarp ledo ritulininkų. 4 atvejai šiame protrūkyje yra patvirtinti ir Klaipėdos apskrityje. Iš viso su šiuo protrūkiu siejama 11 atvejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos apskrityje dar 1 atvejis siejamas su protrūkiu „Palangos Line“. Viso čia jau 4 atvejai.

4 atvejai Alytaus apskrityje nustatyti Druskininkų savivaldybės darbuotojams. Viso šiame protrūkyje nustatyti 6 atvejai.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 4956 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 2378 asmenys, 2466 – pasveiko.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų