Darbą pradėję Lietuvos dvidešimtmečio strategijos kūrėjai konstatavo, jog esant dabartiniam tempui numatyti tiksliai, kaip mūsų šalis atrodys 2030 metais, yra labai sudėtinga, ir vienintelis tikrai aiškus reiškinys, mūsų laukiantis kelyje, yra nuolatinis kitimas, kurio nereikia bijoti ir kuriam reikia ruoštis.
Penktadienį įvairių sričių ekspertai, mokslininkai, verslo, ekonomikos, politinių procesų analitikai susirinko į pirmąjį Valstybės pažangos tarybos posėdį. Šios tarybos tikslas - išgryninti visuomenės siūlomas valstybės raidos vizijas, kurios taps svarbiausio Lietuvos strateginio planavimo dokumento "Lietuva 2030" pagrindu.
"Pasakyti, kas bus 2030 metais yra labai sudėtinga, bet Pažangos tarybos didelis uždavinys yra atrasti bendrus vardiklius, kurie leistų mums nebijoti keistis. Didžiausia fobija yra pokyčio baimė. Turėtume išsiugdyti gebėjimą keistis ta linkme ir tuo greičiu, kuria mus ves besikeičiantis pasaulis", - po posėdžio teigė "Omnitel" prezidentas Antanas Zabulis.
Savo ruožtu Lietuvos nekilnojamojo turto asociacijos prezidentas Robertas Dargis pažymėjo, kad kaitai turi rengtis ne tik tie, kurių galioje yra valstybės valdymas, bet ir kiekvienas žmogus.
"Esminis dalykas yra paslankumas kaitai. Žmonės turėtų turėti savo vizijas, patys susikurti kelią, o vienas esminių dalykų - kad ta valstybės vizija turėtų uždegti žmones. Tik turint aiškius tikslus galima judėti į priekį", - sakė R. Dargis.
Premjeras Andrius Kubilius teigė, kad esminis tarybos tikslas yra nustatyti, kokios yra stipriosios ir silpnosios pusės.
"Turime didelį pagrindą galvoti, kad tikrai turėsime pajėgumų susitarti tarpusavyje, ne tik taryboje, bet ir visoje Lietuvoje, dėl ilgalaikės ateinančių 20 metų veiksmų strategijos, labai gerai suvokdami, kad ateinantys 20 metų visų pirma pasižymės didžiule kaita tiek pasaulio, tiek ir mūsų gyvenime", - sakė A. Kubilius.