Valstybė jiems nori kelti algas: vieni džiaugiasi, kiti įžvelgia politikų reklamą

Tarp Vyriausybės Seimui teikiamų pakeitimų atsidūrė ir pasiūlymai pavasarį kelti atlyginimus pedagogams, kariams, žvalgybos pareigūnams ir teisėjams. Nors ne visos ministerijos atskleidė, kaip keisis šių specialistų uždarbis, dalies profesijų atstovai į iniciatyvą žiūri skeptiškai ir tiesiai šviesiai vadina tai „pakazūcha“.

Seimo pavasario sesijoje Vyriausybė svarstymams pateiks pakeitimus dėl etatinio apmokėjimo sistemos mokytojams, ketinama keisti mokyklų vadovų ir jų pavaduotojų darbo apmokėjimą. Taip pat ketinama didinti atlyginimus žvalgybos pareigūnams, kariams, apylinkių teismų teisėjams ir šių teismų pirmininkams bei pavaduotojams.

Situacijos gerėjimo neįžvelgia

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) išsikėlė tikslą gegužės mėnesį įvesti etatinį mokytojų apmokėjimą. Taip pat ministerija nori pakeisti mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui ir ugdymo skyrių vedėjų darbo apmokėjimą.

Deja, kaip portalą tv3.lt informavo švietimo ir mokslo ministrės atstovė spaudai, ministerijoje dėl galutinių skaičių ir sprendimų dar deramasi, todėl sunku pasakyti, kokio atlyginimo gali tikėtis mokytojai.

Vidutinis pedagogų atlyginimas šalyje 2017 m. buvo 520 eurų „į rankas“. Dar pernai nuspręsta, kad valstybė etatiniams mokytojų atlyginimui įvesti 2018-2019 m. papildomai skirs 93 mln. eurų. O švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė žadėjo, kad iki 2020 m. mokytojo atlyginimas sieks 1000 eurų.

Tačiau Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius ŠMM pažadus vertina skeptiškai. Jo teigimu, požiūris į mokytoją, jo užmokestį ir darbo sąlygas nepasikeitė.

„Mokytojų nuomonė nesvarbi, svarbiausia, kad jie dirbtų, kad iš jų reikalautų. O atlyginimas – mokės tiek, kiek gali mokėti. Švietimas, matau, kad joks prioritetas, net į tą pusę neina. Čia kalba apie krašto apsaugą, apie „vaiko pinigus“, minimalaus atlyginimo didinimą ir panašius dalykus, stipendijų mokėjimą“, - tv3.lt kalbėjo A. Jurgelevičius.

REKLAMA

Jis neatmeta galimybės, kad 2020 m. mokytojai išties uždirbs po 1000 eurų, tačiau taip nutiks tik dėl to, kad ir vidutinis užmokestis šalyje augs, todėl 1000 eurų bus „ne daugiau nei šiandien esantis vidutinis atlyginimas“.

Vadina „pakazūcha“

Didesni atlyginimai numatomi ir kariams. Kovą planuojama užtikrinti pareiginės algos dydžius žvalgybos pareigūnams, o gegužę – nustatyti profesinės karo tarnybos karių tarnybinių atlyginimų dydžius.

Primename, kad karių algų kėlimas numatomas dviem etapais po 15 proc. – pirmasis – 2017-2018 metais, antrasis – 2019-2020 metais. Šiuo metu eilinis karys „į rankas“ gauna 555 eurus.

„Karių teisių gynimo centro“ direktorius Laimonas Jakas piktinasi, kad žadamas algų kėlimas – tik „pakazūcha“. Jo teigimu, eilinis karys norėtų gauti bent 800 eurų „į rankas“.

„Tai lūkestis kariams vienareikšmiškai yra aiškus – 800 eurų žemiausios grandies kariui, o kiekvienam laipsniu papildomai po 100-200 eurų iki kapitono imtinai. Kapitonai, įsivaizduoju, turėtų pagal savo atsakomybę gauti ne 1,5 tūkst. eurų, ne 1,2 tūkst. eurų, o ne mažiau 2 tūkst. eurų. Tai būtų minimali jauno kapitono alga. O pagal stažą didėtų iki 2,5 tūkst. eurų“, - tv3.lt kalbėjo L. Jakas.

L. Jakas primena apie policijos tikslą užtikrinti 1000 eurų siekiančius atlyginimus „Programa 1000“ ir mano, kad ir kariai ilgainiui turėtų uždirbti tiek, bet 800 eurų būtų gera pradžia.

Algas kelti reikėjo jau seniai

Teisingumo ministerijos duomenimis, kovą planuojama didinti apylinkių teismų teisėjų pareiginės algos koeficientą. Šiuo metu apylinkės teismo teisėjai „ant popieriaus“ uždirba 1881 eurą, pritarus įstatymo pataisoms uždarbis kiltų iki 2146 eurų be priemokos už darbo stažą.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus teigia, kad atlyginimų didinimas apylinkių teismų teisėjams – būtina ir gerokai pavėluota priemonė.


Rašyti komentarą...
V
Vitalija
2018-02-15 10:19:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsurdas!kada zmones kurie paskiria savo gyvenimus kitu ugdimui gaus normalias algas? Mano nuomone tai mokytojai,medicinos darbuotojai,policijos darbuotojai ir gaisrininkai turi gauti algas didesnes uz seime kelnes trinancius ir kartais nezinanciu ka ten veikia.....
Atsakyti
0

e
ew
2018-09-22 11:43:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
dirbu kairuomenėje, nebenusišnekėkit su tais 2000 kapitonui. Absurdas visiškas. Taip yra kapitonų, kurie daug dirba, bet yra tokių, kurie sėdi savo etate 10 metų ir beveik nieko nedaro. 1500 čia jau maksimalus atlyginimas jam. Geriau atsirastų didesni priedai už pratybas , komandiruotes ir t.t., kad tas kas dirba, išvykęs kažkur atitinkamai ir gautų, o ne tie, kurie sėdi nieko nedaro ir gauna tokius pinigus
Atsakyti
0

V
Viktoras
2018-02-14 17:50:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seimas tik algas sau keles o mums algas mažina o mokečia kilo kainos net alektra kilo kaina 12 ieru viskas kilo toj išgyventi nebies
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (23)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų