Aukščiausiojo Teismo išplėstinė 7 teisėjų kolegija, išnagrinėjusi buvusio Lazdijų rinktinės pasieniečių vado pavaduotojo Stasio Rudzio žalos atlyginimo bylą dėl per ilgai trukusio baudžiamojo proceso, konstatavo, kad priteista 5000 litų neturtinės žalos atlyginimo suma iš esmės atitinka konstitucinį teisingo žalos atlyginimo principą.

Anot Aukščiausiojo Teismo, Generalinės prokuratūros pateiktame kasaciniame skunde nurodytais argumentais nėra teisinio pagrindo mažinti ieškovui priteistą neturtinės žalos atlyginimą.

Aukščiausiasis Teismas sutiko su tuo, kad ieškovas nepagrįstai ilgai buvo įtariamuoju ir kaltinamuoju, išgyveno netikrumo dėl baudžiamojo proceso prieš jį baigties būseną. Ši procesinė padėtis neigiamai veikė jo emocinę būklę, savijautą, neabejotinai pakenkė reputacijai tiek bendradarbių, tiek kitų jį pažįstančių žmonių akyse.

Tokio pobūdžio išgyvenimai ir nepatogumai teismų pagrįstai vertinti kaip ieškovo patirta neturtinė žala, konstatavo kasacinis teismas.

Bylą nagrinėję teisėjai nerado teisinio pagrindo vertinti ieškovo elgesį baudžiamojo proceso metu kaip kriterijų mažesniam neturtinės žalos atlyginimo dydžiui nustatyti.

Šis Aukščiausiojo Teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų