Valdantieji nesitraukia: dėl leidimo skolintis gynybai ir partijoms, balsuos kitą savaitę

Valdantieji „valstiečiai“ neatsitraukia dėl leidimo Vyriausybei skolintis gynybai ir naujai įsikūrusioms partijoms finansuoti, balsavimas planuojamas kitą savaitę, BNS patvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis.

„Premjeras grįš iš Japonijos ir planuojame balsuoti dėl šitos pataisos. Ji yra techninio pobūdžio, nieko bendro su interpretacijomis, kurias daro konservatoriai, kad čia susieti klausimai – ten ne tik krašto apsauga ir partijų finansavimas. Tai instrumentas, Vyriausybė gauna iš Seimo instrumentą, kaip jie galėtų spręsti finansavimą, jei bus toks poreikis“, – sakė R. Karbauskis.

Jis patvirtino, kad kitą savaitę bus balsuojama dėl įstatymo pakeitimo priėmimo kartu su „valstietės“ Agnės Širinskienės iniciatyva atsiradusia nuostata leisti skolintis ir partijoms. Opozicija reikalauja grįžti į ankstesnę pataisos svarstymo stadiją ir ją priimti be minėto pasiūlymo.

Seime rugsėjo pabaigoje įstrigo biudžeto įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo buvo numatyta leisti Vyriausybei skolintis, siekiant padidinti krašto apsaugos finansavimą iki NATO standarto gynybai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto.

Kartu Seimas pritarė A. Širinskienės registruotam siūlymui tokį pat mechanizmą taikyti ir po Seimo rinkimų susikūrusios politinės partijos veiklai finansuoti. Šiam pasiūlymui pritarta, bet opozicija blokavo viso įstatymo pakeitimo priėmimą – nesiregistravo balsavimui, todėl nebuvo priėmimui reikalingo 71 parlamentaro kvorumo.

R. Karbauskis tvirtino, kad kitą savaitę per balsavimą surinks 71 balso kvorumą.

„Susirenka 71, jei visi Seimo nariai mūsų frakcijoje yra, ir balsuodami mes turėsime 71-ą“, – pirmadienį BNS teigė „valstiečių“ vadovas.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis praėjusią savaitę kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį prašydamas 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 15 straipsnio pakeitimo projektą grąžinti į svarstymo stadiją.

REKLAMA

„Kreipiuosi į Jus kviesdamas pademonstruoti mūsų visų valstybės, o ne tam tikrų partijų, nacionalinius interesus atitinkančią poziciją, kaip yra tikimasi iš Jūsų – vieno iš trijų aukščiausių valstybės pareigūnų – poziciją užimančio asmens, ir neberemti politinės korupcijos Seime, o tvirtai atsistoti Lietuvos krašto gynybos ir Konstitucijos pusėje“, – teigė G. Landsbergis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų