REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį pirmą kartą Lietuvos istorijoje kandidatų į Prezidentus debatai surengti nuotoliniu būdu. Tačiau diskutuoti su visuomene tema „Pilietinės visuomenės ir savivaldos problemos Lietuvoje“ nuotoliniu būdu ryžosi vienintelis Naglis Puteikis.

Penktadienį pirmą kartą Lietuvos istorijoje kandidatų į Prezidentus debatai surengti nuotoliniu būdu. Tačiau diskutuoti su visuomene tema „Pilietinės visuomenės ir savivaldos problemos Lietuvoje“ nuotoliniu būdu ryžosi vienintelis Naglis Puteikis.

REKLAMA

Vaizdo konferencija gegužės 2-osios popietę transliuojama iš Lietuvos universitetų Nuotolinių studijų centrų šešiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Utenoje, o bendrauti su kandidatu visuomenei padeda Kauno technologijos universiteto profesorius Algis Krupavičius.

Į debatus su kandidatais į prezidentus 6 Lietuvos miestuose susirinkęs jaunimas ir žinomi visuomenės veikėjai neslėpė nusivylę, kad tiesioginėje diskusijoje su visuomene ryžosi dalyvauti vos vienas kandidatas.

320 tūkst. parašų – lūžis Lietuvos demokratijos istorijoje

Jeigu ne referendumo iniciatorių atkaklumas, „Lietuvos žemę užsieniečiai jau būtų galėję pirkti“, pabrėžė N. Puteikis, kalbėdamas apie referendumo reikšmę. Jis pateikė pavyzdį, kad įsigijęs pilietybę pavyzdžiui, Maltoje, žemę būtų galėjęs supirkti koks nors V. Putino parankinis. Pasak N.Puteikio, saugikliai, kurie priimti dėl žemės nepardavimo užsieniečiams, yra per menki, tačiau ,,aš labai džiaugiuosi, kad socialdemokratai nusprendė nesikreipti į Konstitucinį teismą“.

REKLAMA
REKLAMA

„Tie 320 tūkst. parašų yra lūžis Lietuvos demokratijos istorijoje“, - vaizdo konferencijoje sakė N. Puteikis, pabrėžęs, kad jis pasisako už tai, kad žemė užsieniečiams nebūtų parduodama ir „už referendumus visais svarbiais klausimais“.

REKLAMA

Tačiau jis kritikavo tai, kad Seimo nariai renkami sąrašais, nes „per sąrašinius rinkimus keliasdešimt žmonių valdo Lietuvą pasikeisdami nedemokratiniais metodais“.

Jis pareiškė, kad dėl to „piliečių galios ir teisės (rinkimuose)yra suvaržytos ir pakartojo, kad reikia paleisti Konstitucinį teismą bei Vyriausiąjį administracinį teismą. N. Puteikis taip pat kalbėjo apie tai, kad jei vienmandatėje apygardoje išrinktą kandidatą būtų galima atšaukti, jei jais būtų galima pasitikėti, situacija būtų kita.

REKLAMA
REKLAMA

Euro įvedimui politikai neturi tautos mandato

„Dauguma politikų neatstovauja rinkėjų – atstovauja savo kišenę“, - pabrėžė N. Puteikis, atsakydamas į klausimą, kaip jis vertina valdžios ketinimus įvesti eurą.

,,Kas yra tie keli šimtai milijonų litų, kuriuos sutaupys ,,gentvilai“ dėl to, kad nereikės keisti lito į eurą važiuojant į užsienį? Aš nė kiek neabejoju, kad politikai įvedinėja eurą neturėdami piliečių mandato ir mes visi žinome, kas bus – naudą jaus jie, o išlaidas ir nuostolius euro įvedimo padengsite jūs. (...) Į klausimą, kas bus, jei euro zonoje prasidės krizė - ar mes galėsime išeiti iš tos zonos? – Į tuos klausimus niekas neatsako“, - savo nuomonę dėstė N. Puteikis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nusiteikęs drastiškoms reformoms

N.Puteikis aiškino, kad tapęs Lietuvos prezidentu jis inicijuotų ne tik Konstitucinio teismo paleidimą, bet ir kitas drastiškas reformas, kurioms ,,greičiausiai prieštaraus dabartinės sudėties Seimas“, todėl jam pačiam tektų kreiptis į tautą ir klausimus spręsti referendumu.

Dar kartą akcentavęs, kad tarpusavyje besikeisdamos ,,kairiosios ir dešiniosios partijos ką nors pakeis“, jis pridūrė , kad ,,Lietuvos politinis gyvenimas taip smarkiai serga, kad tik referendumais jį galima išgydyti“. Pridūręs, kad tikisi patekti į 2-ą rinkimų turą, N. Puteikis sakė, kad šalies vadovas, turėdamas tautos mandatą, galėtų derėtis su Seimu dėl svarbiausių piliečiams klausimų ar, pavyzdžiui, seimo narių skaičiaus sumažinimo.

REKLAMA

Į klausimą, kas sudarytų jo komandą sėkmės atveju, jis sakė: ,,Mano komanda sėdi visuose debatuos. Mano komanda yra savanoriai, nevyriausybinės organizacijos, o pinigų šaltinis – žmonių paaukoti pinigai“. Jei laimėtų rinkimus, jis siektų ,,atkurti demokratines žmonių teises, mechanizmus, kuriais piliečiai gali kontroliuoti politikus“. ,,Jėgų šaltinis yra nevyriausybinės organizacijos, kurios negauna europinių pinigų“, - pakartojo jis.

Lenkiškų raidžių nebus

,,Lenkai turėtų susilaikyti nu savo reikalavimų“, - pabrėžęs, kad tai dabartinėje situacijoje gali sukelti didelių geopolitinių pasekmių“, - savo nuomonę dėstė N. Puteikis. Anot jo, lentelės su užrašais turėtų būti tik lietuviškos, o prie klausimo apie pavardžių rašymą būtų galima grįžti po to, kai ,,Rusija taps demokratiška valstybe“.

REKLAMA

Mūsų politikai - pinigo patriotai

Debatuose N. Puteikis priminė suskystintųjų dujų terminalui Klaipėdoje statomo laivo krikštynas, kurios dalyvavo dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. Anot jo, šis ir kai kurie kiti pavyzdžiai rodo, kad lietuvybės išsaugojimui skiriamas per mažas dėmesys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų