Vaikų gydytoja apie paauglių skiepijimą: reikia užtikrinti, kad nebūtų paskelbta pandemija tarp vaikų papildyta 09.25 val.: galės skiepytis ir nesutinkant tėvams

Nuo pirmadienio pradėjus skiepyti 12–15 m. vaikus pabrėžiama, kad tai ne tik padės vaikams grįžti į mokyklas, bet ir stabdyti viruso plitimą populiacijoje. Negana to, parėžiama, kad tai ateityje padėtų užkirsti kelią pandemijos tarp vaikų paskelbimui.

Gegužės pabaigoje Europos vaistų agentūra patvirtino „Comirnaty“ vakciną 12–15 m. amžiaus vaikams. 

„Įvertinusi veiksmingumą ir efektyvumą būtent šios vakcinos rekomenduoja būtent šio amžiaus vaikus šia vakcina. Siekdami apsaugoti vaikų sveikatą ir mažinti viruso cirkuliaciją populiacijoje šiandien Lietuvoje pradedamas vaikų nuo 12 m. skiepijimas. Jau šiandien galima šio amžiaus gyventojus registruoti ekstremalių situacijų valdymo informacinėje sistemoje“, – spaudos konferencijos metu aiškino sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Kanclerė pažymėjo, kad vakcinacija labai svarbi siekiant grįžti į mokyklas saugiai.

Skiepytis galės ir be tėvų sutikimo

Registruoti vaikus skiepijimui gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai, vaikams taip pat bus taikoma pilnos vakcinacijos schema.

Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis.

Jeigu vaiko nuomonė dėl vakcinacijos nesutampa su tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų nuomone, jis gali kreiptis į šeimos gydytoją, kuris kreipiasi į gydytojų konsiliumą, o šis priima sprendimą dėl vaiko vakcinacijos nuo COVID-19 ligos. Gavęs tokį dokumentą, vaikas gali savarankiškai registruotis skiepui ir pats atvykti į vakcinacijos centrą.

Gydytoja: vaikai serga COVID-19 infekcija

Vaikų pulmonologė-alergologė dr. Indrė Plėštytė-Būtienė pabrėžė, kad nereikėtų akcentuoti, kad vaikai ir paaugliai neserga COVID-19.

„Vaikai serga kovidine infekcija, tik serga rečiau, bet serga, todėl mes savo vaikus apsaugoti privalome. Mes, pediatrai, šaukiame, kad vaikai ir paaugliai šios pandemijos metu buvo visiškai pamiršti. Ir jei suaugusieji galėjo kažkiek eiti į darbą, tai vaikai metus buvo uždaryti. Todėl visiems neabejotinai patarsiu visiems skiepytis ir pati skiepysiu savo vaikus“, – aiškino gydytoja.

REKLAMA

Ji pabrėžė, kad tai ne tik leistų užtikrinti, kad vaikai galėtų saugiai grįžti į mokyklas, bet padėtų formuoti visuomenės imunitetą.

„Be vaikų pasiekti 70 proc. imunizaciją, kas užtikrintų epidemiologiškai, kad liga neplistų, ir užkirsti kelią viruso mutacijoms beveik neįmanoma. Vienas iš tokių pasakymų, neva vaikai ne taip dažnai serga kovidine infekcija, mutacijos vis tiek atsiranda ir mes niekada nežinome, ar jos nepažeis mūsų vaikų. Sustabdę koronaviruso plitimą, sustabdysime ir mutacijas ir tikrai ateityje galėsime užtikrinti, kad nebūtų paskelbta pandemija tarp vaikų“, – aiškino I. Plėštytė-Būtienė.

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad dar išlieka klausimų dėl masinio paauglių skiepijimo ir ar tai reikšmingai prisidėtų prie viruso plitimo stabdymo.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-06-14 10:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Omg. Visos vakcinos turi salutini poveiki, si neissimtis. Pasakykit pagaliau kas po siuo skiepu slepiasi?
Atsakyti
0

E
Eikit eikit
2021-06-14 10:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Korona vaikams nėra pavojinga. Nė vienos vaiko mirties Lietuvoj nuo koronos nėra. Tai kam juos skiepyti?
Atsakyti
-1

V
Volodia
2021-06-14 10:18:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
I kalejima TAve pruopfesuore
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų