Darbo partijos pirmininko ir verslininko Viktoro Uspaskicho nuomone, Lietuva gali „išpešti naudos“, jei būtų nuspręsta šalyje dislokuoti priešraketinės gynybos (PRG) sistemą. Tačiau Seimo narys konservatorius Jurgis Razma V. Uspaskicho svarstymus prilygina žygiui į Marsą.
Lenkijos užsienio reikalų viceministras Witoldas Waszczykowskis (Vitoldas Vaščykovskis) pareiškė, kad JAV kalbasi su Lietuva dėl galimybių jos teritorijoje dislokuoti antiraketinio skydo elementus, jeigu nutrūks derybos su Lenkija.
Nors Lietuvos Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijos paneigė, kad vyksta oficialios derybos, V. Uspaskichas mano, kad šią problemą reikia aktualizuoti.
Kaip portalui „Balsas.lt“ sakė V. Uspaskichas, jis vadovauja pernelyg didelei partijai, todėl mano, kad galėtų padrąsinti valdžią išanalizuoti PRG sistemos dislokavimo trūkumus ir privalumus. „Kaip nemažos partijos vadas, turėdamas žmonių pasitikėjimą, pagalvojau, kad reikėtų išsakyti savo nuomonę, padrąsinti valdžią ir paprašyti – tegul išanalizuoja“, - teigė Darbo partijos lyderis.
Tuo tarpu Tėvynės Sąjungos narys J. Razma atsisakė „svarstyti kažkokias nepatikrintas žinias“.
Jo teigimu, V. Uspaskicho idėja prasilenkia su realybe. „Mes taip galim pradėti svarstyti, ką Lietuva pirmiausiai turėtų daryti, jeigu sugalvotumėm skristi į Marsą ar panašiai“, - samprotavo J. Razma.
J. Razmos įsitikinimu, V. Uspaskichas, leisdamasis į fantazijas, sukuria iliuziją, tarsi kalbėtų apie realius dalykus. „Jo idėjų realumui pagrįsti neturiu nė menkiausių argumentų“, - teigė Seimo narys.
Darbo partijos vadovas mano, kad turi būti akcentuojami ekonominiai dalykai, sprendžiant priešraketinės gynybos dislokavimo klausimą. „Jeigu yra galimybė ekonomiškai sustiprinti savo valstybę, gauti injekciją į mūsų biudžetą iš Amerikos ar NATO bloko, tai kodėl to neišnaudoti?“, - retoriškai klausė V. Uspaskichas.
V. Uspaskichas teigia, kad atsakingos institucijos turi išnagrinėti visus PRG sistemos trūkumus ir naudą, kadangi dabar „visuomenė nežino nei pasekmių, nei naudos“.
V. Uspaskichas priešraketinės sistemos elementų įdiegimą Lietuvoje mato kaip vieną iš būdų spręsti dabartines ekonomines problemas šalyje: „Krizė tik didėja. <...> Mes vedam šalį ir mūsų ekonomiką ne į gerą pusę, o jokių veiksmų iš mūsų Vyriausybės nėra“.
Pasak jo, „niekas nesako, kad jie (NATO blokas – aut.) turėtų spręsti mūsų problemas. Mes tas problemas patys spręsime, tačiau jei bus ekonominė nauda, būtinai ją reikia išnaudoti.“