Buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sako netikintis, kad Medininkų žudynių organizatoriai ir vykdytojai bus nuteisti jiems dar gyviems esant, o dalį kaltės dėl neįvykdyto teisingumo ragina prisiimti ir Lietuvą.

„Turėtų pasaulis visiškai pasikeisti, įskaitant Rusiją. To turbūt neįvyks jų (nusikaltimo vykdytojų - BNS) gyvenimo trukmės ribose“, - apie tikimybes nuteisti Medininkų žudikus BNS sakė V.Landsbergis, ketvirtadienį dalyvavęs žudynių aukų pagerbimo ceremonijoje. Anot jo, Medininkų, Sausio 13-osios bylose svarbesnis dalykas nei konkreti bausmė yra pats nusikaltimo vykdytojų ir kaltininkų įvardijimas.

Politiko teigimu, Rusija savo nusikaltimų dangstymo metodų nepakeitė per 23 metus, o ryžto atvirai išsakyti tiesą šiandien ypač trūksta Europos valstybėms.

„Nusikaltėliai yra ne vien tiesioginiai žudikai, bet ir tie, kurie duoda ginklus - ar tai būtų kalašnikovas, ar tai būtų „buk“ (priešlėktuvinė raketų sistema - BNS). Svarbu, kas instruktavo, kas atsiuntė savo aukštos kvalifikacijos šaudytojus, kad atliktų juodą darbą ir paskui dingtų už sienos. Scenarijus nesikeičia. Bet gaila, kad nesikeičia ir nusikaltėlių įvardijimo metodika. Bijoma pasakyti, kad Rusija - teroristinė valstybė (...). Daug politikos šulų yra išmokę politikos pamokas, kad didelis šeimininkas supyks vien dėl kai kurių keliamų klausimų ir dėl reikalavimų. Europa nelaisva nuo to monstro iki šiol“ , - BNS sakė V.Landsbergis.

REKLAMA

Savo kalboje, išsakytoje per pagerbimo ceremoniją, jis taip pat lygino Medininkų įvykius su 2010-ųjų lėktuvo katastrofa Rusijoje prie Smolensko, kur žuvo beveik 100 aukščiausio rango Lenkijos politikų ir pareigūnų, taip pat su Gruzijos ir Rusijos karu 2008-aisiais Pietų Osetijoje, dabartiniais Ukrainos įvykiais, ypač su 300 civilių skraidinusio lėktuvo numušimu Rytų Ukrainoje. Anot jo, visas šias tragedijas sieja Rusijos „požiūris į nusikaltimą ir aukas“.

„Įvykiai Europoje po Medininkų žudynių kartojasi, tuo pačiu stiliumi - ne tik žudymo, bet ir nusikaltimo dangstymo, nusikaltėlių prieglaudos stiliumi“, - sakė V.Landsbergis.


Rašyti komentarą...
a
apie kgb ožių aktyvą ir ne tik ...
2014-07-31 14:06:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar ne rašytojas Petkevičius teisėsi su landsbergiu dėl Petkevičiaus pasakyto teiginio, kad landsbergio tėvas bendradarbiavo su kgb ... priminkit, kaip baigėsi šis procesas ... ????????
Atsakyti
-2

t
taigi
2014-07-31 16:36:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
žinoma žudikus reikia teisti, ir visus kurie vykdė Williams aferą, kiek tai kainavo biudžetui, teisėsauga neįgali
Atsakyti
-1

L
Labas
2014-08-01 06:18:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ne dali atsakomybes, o visa reikia prisiimti ir ypac landsbbergiui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų