Kaip pranešė prezidento spaudos tarnyba, V. Adamkus pataisą pasirašė atsižvelgdamas į Seimo vadovybės prašymą skubiai pasirašyti šį įstatymą, kad naują rinkimų tvarką būtų galima taikyti vasarį vyksiančiuose savivaldybių rinkimuose.
Kartu prezidentas atkreipė Seimo dėmesį į pastaruoju metu parlamento darbe ryškėjančią tendenciją - skubotumą ir pasitaikančius prieštaravimus jau priimtuose įstatymuose. Nors buvo pakankamai laiko parengti Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, šio teisės akto projektas, kuriuo naikinama balsavimo paštu galimybė, Seime buvo įregistruotas likus 3 mėnesiams iki savivaldybių rinkimų - lapkričio 21 dieną.
Prezidentui vetavus įstatymą ir ketvirtadienį po pateikimo Seimui patvirtinus naują projekto variantą, šalies vadovo buvo prašoma greičiau pasirašyti įstatymą.
Pranešime spaudai pažymima, jog Konstitucija numato 10 dienų terminą įstatymui pasirašyti arba vetuoti, tačiau šiuo atveju valandos lėmė, ar savivaldybių rinkimuose bus įteisinta nauja rinkimų tvarka.
Anot pranešimo, tokio skubotumo pavyzdys gali būti ir sumaištį sukėlęs Seimo priimtas įstatymas dėl Karių ir statutinių pareigūnų pensijų. Vos priėmę įstatymą, parlamentarai kreipėsi į prezidentą pasinaudoti veto teise, kad būtų ištaisytas teisinis neapdairumas.
"Šioje Seimo sesijoje pasigendu kryptingos įstatymų leidybos strategijos Paskutinę plenarinių posėdžių dieną buvo priimta apie 30 įstatymų. Kyla abejonių, ar dėl laiko stokos buvo įmanoma tinkamai įsigilinti į įstatymų nuostatas?", - pranešime spaudai pabrėžė šalies vadovas.
Jis ragina Seimą daugiau dėmesio skirti pagrindinei parlamentinei funkcijai - įstatymų leidybai.
"Lietuva jau turi sukūrusi teisinę bazę, reikalingą efektyviai tvarkyti valstybės reikalus, įgyvendinti jos piliečių teises ir pareigas, jau priimti ir narystei Europos Sąjungoje reikalingi įstatymai. Susitelkęs įstatymų tobulinimui, Seimas turėtų geriau išanalizuoti teisinio reguliavimo problemą, atsižvelgti į visuomenės nuomonę ir numatyti teisines pasekmes", -akcentavo V. Adamkus.
Jis tikisi, kad Seimas geranoriškai atsižvelgs į pastabas, ir kitoje sesijoje prezidento ir Seimo institucijos sugebės efektyviau bendradarbiauti, pasinaudos įstatymuose numatytais terminais, kurie skiriami įstatymams rengti, priimti bei tvirtinti.
REKLAMA