• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus pareiškė, kad pasikeitus energetikos situacijai visame pasaulyje, Lietuva galėtų ja pasinaudoti ir teisėtu būdu susiderėti su Europos Komisija dėl Ignalinos atominės jėgainės veiklos pratęsimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasaulio - ne Lietuvos, bet pasaulio situacija nuo 2002-2004 metų iki dabar yra taip pasikeitusi, kad yra labai legalios ir logiškos persvarstymo galimybės. Ir tuo keliu einant - ne atsisakant sutarčių, bet susėdus Europos Komisijoje įvertinti pasaulinę padėtį, kuri susidarė dėl energijos šaltinių pabrangimo. Ir manau, kad aiškiai pasakius - leiskite mums dėl pasikeitusios padėties pratęsti laiką, kol nes apsirūpinsime sava energija, neliksime energetikos sala, kuria šiandien esame“, - ketvirtadienį kalbėdamas tiesioginėje Lietuvos radijo laidoje „Forumas“, kalbėjo šalies prezidentas.

REKLAMA

V.Adamkaus teigimu, jo idealas yra sujungti visas Skandinavijos ir Baltijos šalis į vieną energetikos tinklą, nutiesti elektros tiltą į Lenkiją ir tokiu būdu atsiriboti nuo Rusijos monopolio bei kurti savarankišką ekonominį gyvenimą.

„Aš už tai, kad mes turime kalbėtis - ir ponia Merkel (Vokietijos kanclerė Angela Merkel - BNS), kuri anksčiau sakė, kad nėra apie tai kalbos, šiandien teigia, kad yra pagrindo žiūrėti ir prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų“, - kalbėjo Lietuvos prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, V.Adamkus pabrėžė, kad Lietuva turi laikytis savo įsipareigojimų uždaryti Ignalinos elektrinę.

„Tarptautiniai Lietuvos įsipareigojimai turi būti gerbtini, tačiau, tie, kas pasirašė tais laikais (ES sutartį - BNS), šiandien atsidūrė kritikų pusėje, ragindami Lietuvos žmones eiti į referendumą, kad nesilaikytume šitų nutarimų. Taip, aš tam prieštarauju ir prieštarausiu iki galo“, - teigė prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuva stojimo į ES sutartyje įsipareigojo iki 2009-ųjų pabaigos visiškai uždaryti Ignalinos atominę elektrinę. Tačiau Vyriausybė šiuo metu ieško būdų, kaip susitarti su EK dėl lėto jėgainės išjungimo - pratęsiant jos veiklą bent iki 2012 metų vidurio.

Iki 2015-2016 metų Lietuvoje tikimasi pastatyti pirmąjį naujos atominės elektrinės reaktorių, o 2013-2016 metais - nutiesti elektros tiltus į Lenkiją ir Švediją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų