• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už piktnaudžiavimą nuteistas Mindaugas Sinkevičius: „Manau, kad viskas taip greitai nesibaigs“

Sinkevičius apygardos teismo sprendimą skųs

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius sulaukė Kauno apygardos teismo verdikto: piktnaudžiavimu, bei kitomis nusikalstamomis veikomis įtariamas politikas susilaukė piniginės 12 500 eurų siekiančią baudą, 3 metų draudimą dirbti valstybės tarnybos veikloje. Politikas sako, jog pirmos instancijos teismo sprendimą skųs. 

6

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius sulaukė Kauno apygardos teismo verdikto: piktnaudžiavimu, bei kitomis nusikalstamomis veikomis įtariamas politikas susilaukė piniginės 12 500 eurų siekiančią baudą, 3 metų draudimą dirbti valstybės tarnybos veikloje. Politikas sako, jog pirmos instancijos teismo sprendimą skųs. 

REKLAMA

Šį kartą žurnalistus M. Sinkevičius pasitiko geros nuotaikos.

„Jūsų kiekvieną kartą vis daugiau“, – juokavo M. Sinkevičius

Iš M. Sinkevičiaus pasisakymų žurnalistams prieš paskelbtą nutartį, buvo galima spręsti, jog sprendimą jis skųs.

„Manau, kad viskas taip greitai nesibaigs“, – teigė. M. Sinkevičius.

Po nepalankaus teismo sprendimo, jis sako, kad teismo nutartį tikrai skųs.

„Šis sprendimas nėra pabaiga, turbūt. Svarstysime jį skųsti. Matyt nebuvau išgirstas šiame tyrime“, – sakė M. Sinkevičius

Paklaustas, ar trauksis pareigų, M. Sinkevičius atsakė, kad to nedarys, kol nesulauks paskutinės instancijos teismo sprendimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Sulauksiu galutinio sprendimo“, – teigė M. Sinkevičius.

Politikas pripažintas kaltu pagal BK 300 str. 1 dalį  – už tai skirta 5 000 eurų piniginė bauda. Taip pat jis pripažintas kaltu pagal BK 228 str. 2 dalį, už tai skiriama 12 000 eurų bauda.

REKLAMA

Remiantis BK 61 str. 1 ir 2 dalyje numatoma tvarka, teismas subendrindamas bausmę, M. Sinkevičiui skyrė 12 500 eurų siekiančią baudą. 

Be to, M. Sinkevičius negalės būti renkamas trejus metus. Po šio sprendimo, M. Sinkevičiui yra uždrausta būti renkamam ir skiriamam į pareigas valstybės tarnyboje.

Pareikšti kaltinimai piktnaudžiavimu

M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019-2023 metais būnant tarybos nariu ir meru savivaldybės administracijai galimai padarytos 1487 eurų dydžio turtinės, taip pat neturtinės žalos pakirtus pasitikėjimą mero institucija. Jis yra teisiamas dėl padarytos žalos galimai neteisėtai naudojus kanceliarines išmokas savivaldybių politikams. Įtariama, kad M. Sinkevičius už pareigoms vykdyti skirtas savivaldybės lėšas išsimokėtinai pirko asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei sumokėjo už sutuoktinės naudotas mobilaus ryšio paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teisme anksčiau paskelbė prokuroras D. Valkavičius, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo, tarybos narys M. Sinkevičius suklastojo 16 vienetų finansinių apskaitų, pateikė jas Jonavos rajono savivaldybės administracijai, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, padarė didelę neturtinę žalą savivaldybei, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija

Bylos duomenimis, į avanso apskaitas buvo įtrauktas mėnesinis mokestis už „Telia Lietuva“ suteiktas ryšių paslaugas, susijusias su sutuoktinės realiai naudoto abonentinio numerio išlaidas, mėnesinis mokestis už „Telia Play“ internetinės televizijos išlaidas ir mėnesinis mokestis už savo asmeninėms reikmėms įsigytos įrangos – televizoriaus „Samsung“ – išlaidas. Minėti dokumentai buvo pateikti Jonavos rajono administracijai, siekiant pagrįsti avansu gautą išmoką, skirtą išlaidoms, susijusioms su tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vertindamas pirminį LSDP kandidatų į Seimą sąrašą, jis teigė besidžiaugiantis kolegų išreikštu pasitikėjimu ir palaikymu.

„(...) Reikia atkreipti dėmesį, kad tas  sąrašas, kaip ir buvo išplatinta, yra preliminarus. Tai neabejotinai jis bus koreguojamas sąrašo lyderės Vilijos Blinkevičiūtės ir rinkimų štabo“, – anksčiau kalbėjo Jonavos rajono meras.

Prokuroras siūlė uždrausti darbą valstybės tarnyboje

Valstybinį kaltinimą Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus byloje palaikantis prokuroras Darius Valkavičius kaltinamajam už galimą piktnaudžiavimą tarybos nario kanceliarinėmis lėšomis siūlo skirti 30 tūkst. eurų baudą, penkeriems metams atimti galimybę dirbti valstybės tarnyboje.

REKLAMA

Prašė išteisinimo

M. SInkevičius anksčiau prašė jį išteisinti ir teigė, neva buvo padaryta „žiopla klaida“. Politikas taip pat pripažino, kad jo žmona retkarčiais naudodavosi vienu iš trijų tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis apmokėtų telefono abonementų.

„Noriu paprašyti teismo mane išteisinti, nes savo veiksmais, manau, nepadariau veikų, numatytų kaltinamajame akte“, – savo pareiškime teismui tvirtino M. Sinkevičius.

Jo teigimu, „nėra visai taip, kaip nurodoma kaltinamajame akte“.

„Minėtas numeris man priklauso nuo 2015 gegužės, gerokai anksčiau nei tampant meru. Sutartį su „Telia“ dėl šio numerio sudariau asmeniškai ir naudojausi visos kadencijos metu, sąskaitas gaudavau asmeniškai ir jas asmeniškai apmokėdavau“, – kalbėjo M. Sinkevičius.

REKLAMA

Jis tvirtino sutuoktinei vaiko priežiūros atostogų metu leisdavęs retkarčiais pasinaudoti vienu abonementiniu numeriu.

„Tai nereiškia, kad numerį jai atidaviau ar kažkaip perleidau“, – pridūrė Jonavos rajono meras, pažymėjęs, kad darbo metu telefonas būdavo su juo, o žmona komunikacijai naudodavosi programėlėmis planšetiniame kompiuteryje.

Anot M. Sinkevičiaus, šiuo metu aptariamas numeris priklauso žmonai, jis tvirtino „nematantis čia kriminalo“.

butu teisinga, jei susodintu bent puse seimo nariu, o dabar kvepia susidorojimu su lyderio savybiu turinciu politiku
Įdomu, kodėl tik Sinkevičius teisiamas? Kur kiti vagys?
O kas nors galit pasakyti kodėl tik Sinkevičius skerdžiamas,čia taip reikia, o kiti nepiktnaudžiavo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų