Amerikiečių laivas "Ref Star", iš JAV į Klaipėdą atplukdęs 8,5 tūkst. tonų šaldytos vištienos, ketvirtadienį apie 17 valandą pagaliau įplaukė į Klaipėdos uostą.

Nuo sekmadienio laivas buvo priverstas stovėti išoriniame reide, kadangi numatyta giliavandenė krantinė buvo užimta. Už prastovas teks sumokėti apie pusę milijono litų baudų, penktadienį rašo "Lietuvos rytas".

"Tai ūkiniai ginčai, kas pasiims didesnį atlygį už krovos darbus, bet kenčia mūsų uosto įvaizdis", - teigė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas Sigitas Dobilinskas.

"Ref Star" dar sekmadienį turėjo būti švartuojamas prie "Klaipėdos Smeltės" krantinių, tačiau ten buvo atplukdyti du šios bendrovės vilkikai.

Greta įsikūrusios dvi uosto bendrovės Klaipėdos šaldytuvų terminalas (KŠT) bei "Klaipėdos Smeltė" konfliktuoja jau seniai.

Teismo sprendimu KŠT gavo teisę naudotis krantine, esančia prie "Klaipėdos Smeltės", ir pati krauti laivus.

KŠT šaldytuvą nuomojančios bendrovė "Koralita" vadovas Gytis Badaras teigė, kad dėl "Ref Star" vietos krantinėje su uosto kapitonu buvo sutarta laiku ir pagal reikalavimus, tačiau atplaukus laivui paaiškėjo, kad krantines užėmę "Klaipėdos Smeltės" vilkikai, o po poros dienų į jų vietą stojo pagal tvarkaraštį atplaukęs kitas laivas.

"Klaipėdos Smeltės" generalinis direktorius Rimvydas Vaštakas tikina, kad elgtasi pagal nusistovėjusią tvarką ir jokie įstatymai nepažeisti.

 


Rašyti komentarą...
K
KU
2007-03-16 12:01:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur Lietuvoj gaspadorius?Kur valstybinis požiūris?Šeškus reik šalinti nuo Lietuvos jūros uosto valdymo,uždarant į belangę galvelės pravėdinimui.Padaryta moralinė žala visai Lietuvai.Ar to nemato LR prezidentas?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų